• Škola otvorená rodičom

Škola má zriadenú vlastnú webovú, facebookovú a instagramovú stránku – údaje na nej sa bezodkladne aktualizujú.

Rodičia majú k dispozícii kontakt na triednych učiteľov – na začiatku školského roku dostanú tlačený zoznam s kontaktmi (telefón) a heslá na EduPage. Webová stránka školy obsahuje aj mená vyučujúcich a členov vedenia školy. Kontaktné údaje môžu byť dostupné aj v elektronických systémoch s chráneným prístupom. Známy je aj čas, kedy rodičia v škole vždy nájdu niekoho, kto im podá základné informácie.

Rodičia môžu vstupovať do priestorov školy – škola, pretože musí dbať na bezpečnosti, nie vždy môže ponechať vstup do školy voľne otvorený. Pri (hlavnom) vstupe je zvonček. Ak cezeň rodič počas vyučovania či odpoludnia zazvoní, poverená osoba – vrátnička ho vpustí do školy.

Rodičov informujeme prostredníctvom EduPage o tom, čo sa v škole bude diať – na začiatku školského roku na pvom rodičovskom stretnutí rodičia dostanú písomnú informáciu o tom, kedy budú napr. prázdniny, výlety a ďalšie aktivity usporadúvané školou.  Tieto informácie sú aj na webovej, facebookovej a instagramovej stránke školy, v časti novinky a priebežne sa aktualizujú.

Komunikácia medzi školou (učiteľmi) a rodičmi je partnerská – na rodičov, ktorí sa obrátia na učiteľa alebo vedenie školy, si treba vždy urobiť čas, vypočuť si ich, ochotne im poradiť, ak treba pomôcť. Ak má škola dôvod požiadavku rodiča odmietnuť, treba ho objasniť.

Rodič má právo z vlastnej iniciatívy rozprávať sa o prospechu alebo správaní svojho dieťaťa individuálne s konkrétnym učiteľom v čase, ktorý si dohodnú.

Členovia rodičovského stretnutia môžu, po dohode podmienok s riaditeľom školy, bezodplatne využívať priestory školy na akcie.

Rodičom sa ponúkajú konzultácie s výchovným poradcom a špeciálnym pedagógom.

Škola dokáže rodičom poradiť služby rôznych odborníkov – sú z externého prostredia, napr. detský psychológ, logopéd, CPPP a P.

Dbá sa na to, aby zápis do školy nebol iba administratívnou formalitou, ale spoločenskou udalosťou príjemnou pre rodičov i deti.