• Vzdelávacie programy a projekty uplatňované v škole

• SmartBooks

• SmaartBooks u nás v škole je zakúpený školou pre všetkých učiteľov a žiakov.

1. Je unikátnou INTELIGENTNOU cvičebnicou učiva celej ZŠ, pomocou ktorej sa žiak systematicky učí na vlastných chybách.
          Na rozdiel od obyčajných testov SmaartBooks žiaka nielen preskúša a zistí jeho slabé miesta, ale mu aj ukáže riešenie/postup/vysvetlenie a následne ho z toho opätovne vyskúša. Toto sa opakuje dovtedy, pokiaľ sa všetko nenaučí. Hovoríme, že vtedy je 100% naučenosť. Tieto úlohy voláme náučné, lebo ich účelom je žiaka naučiť. Je ich 60 000.
          2. SB ako jediný obsahuje učivo celej ZŠ - všetky témy (6 000) v poradí, ako ich dnes v škole preberáme. Ako jeden z mála bol vytvorený slovenskými učiteľmi podľa slovenského ŠVP.
          3. Obsahuje Poznámky do zošita - učivo celej ZŠ aj formou stručnej teórie. Žiak si ich už nemusí písať.
          4. Je to efektívne intenzívne učenie, ktoré trvá iba 30 minút denne. Občas žiakom až vadí, že učenie je intenzívne, že sa nemôžu rozptylovať. Po pár dňoch spravidla pochopia, že im efektivita ušetrí veľa času, ktrorý môžu venovať zábave.
          5. Obsahuje všetko na 1 mieste - okrem náučných úloh aj: dril nahovorených slovíčok (celý Project), automatické diktáty (Aj, Sj), vybrané slová, slepé mapky, dril chemické značky, atď.
          6. Rodič sa s dieťaťom už nemusí učiť.
          7. 6 000 pracovných listov - z každej témy viete uložením do PDF vygenerovať i písomný pracovný list alebo previerku. Zakaždým s pozmenenými úlohami.

8. Modul SmartGuard riadi čas dieťaťa na PC. Motivačne zabezpečí, že sa dieťa hrá na PC len toľko, koľko sa učilo a pomáhalo rodičom.