• Po stopách mladej indiánky

• Kateri Tekakwitha – toto meno ste asi ešte nepočuli. 28 účastníkov letného tábora však už áno. A nielen to. Vedia, aký ťažký život prežila, ako rada pomáhala ľuďom, ako mala rada Pána Boha a čo všetko pre svoju vieru musela vytrpieť. Vedia, že je to prvá Indiánka vyhlásená za svätú – že je v Nebi a preto sa k nej môžu obrátiť s modlitbou o pomoc.

Prežili sme krásne dni plné tvorivých, športových, súťažných i duchovných aktivít. Ako na každom poriadnom indiánskom tábore sme si najskôr vyrobili indiánsky totem, čelenky a náhrdelníky. Museli sme zvládnuť Indiánsku výzvu, pomerať si sily na Indiánskych hrách mieru, no a nesmela chýbať poriadna stopovačka.

Každý deň sme sa zamýšľali nad životom Kateri. Tábor vyvrcholil putovaním na Butkov spojeným so sv. omšou.

Tábor pripravili naši učitelia Silvia Rebrová, Mária Kotlasová a Juraj Oriešek. Pomáhali nám žiačky Terezka Krajčiová, Kika Slobodová a Betka Hudcovská.

Všetkým ďakujeme za pekné spoločné chvíle a úžasné spoločenstvo (-:

• Putovanie na Skalku nad Váhom

• Zamestnanci školy ďakovali za požehnaný uplynulý školský rok dňa 4.7. 2022 púťou na Skalku nad Váhom-najstaršie pútnicke miesto na Slovensku, kde žili pustovníckym životom, ešte okolo roku 1000, sv. Svorad-Andrej a sv. Beňadik. Najskôr sme sa zastavili na Malej Skalke, v bývalej pustovni, a v neskoršom kláštore benediktínov a jezuitov. Históriu tohto miesta nám zaujímavým a fundovaným spôsobom predstavila pani Darvašová z Trenčína. Potom sme putovali pešo pútnickým chodníkom cez les, na Veľkú Skalku a zároveň sme sa stíšili v krásnom prostredí lesa, modlitbou krížovej cesty. V kostole sv. Andreja a Beňadika sa nám prihovoril aktuálnymi zásadami duchovného života pre dnešnú dobu - pustovník Anton Solčiansky, ktorý aj spovedal a požehnal nás relikviami svätcov. Náš pán kaplán Ivan Belko odslúžil sv. omšu. Toto miesto je zároveň spojené za obvyklých podmienok aj s plnomocnými odpustkami. Na záver sme sa tešili na ranči z výborného obeda.

• Rozlúčka deviatakov

• V utorok 28.6. sa deviataci rozlúčili so základnou školou divadelným predstavením na námet Shakespearovej tragédie Rómeo a Júlia. Program pre celú školu sa konal v Divadle Púchov. Deviataci v muzikálovom predstavení predviedli svoj herecký, spevácky, tanečný aj organizačný talent. V ďalšej časti sa po príhovore pani riaditeľky poďakovali učiteľom, ktorí ich počas deviatich rokov sprevádzali a vzdelávali, a nakoniec si spoločne strávené chvíle pripomenuli prezentáciou s fotografiami.

• Zošity a pomôcky na nový šk. rok

• Vážení  rodičia, milí žiaci,

hoci len pred 2 dňami sa zatvorili brány našej školy a nadišli letné prázdniny, mnohí z Vás ste nás už oslovili ohľadom zošitov a pomôcok na nový školský rok.

Preto Vám prinášame krátky sumárny prehľad  a taktiež aj prehľady po jednotlivých ročníkoch.

zosity_a_pomocky_na_novy_sk._rok.xlsx

Prajeme všetkým