• Deň detí v Materskej škole

• Deň detí v našej Materskej škole

1. jún - Deň detí bol v našej škôlke od rána veselý a netradičný. Rozhodli sme sa, aby ho naše deti celý prežili výnimočne. Preto sa náš škôlkarsky dvor v tento deň premenil na krajinu Rozprávkovo. Deti sa pomocou krásnych tematických domčekov veľmi rýchlo vhupli do atmosféry známych rozprávok. V tejto krajine sa pohybovali samozrejme rôzne rozprávkové postavičky. Mohli sme tu stretnúť napríklad Červenú Čiapočku, Ježibabu, Vlka, Snehulienku, Tri prasiatka a dokonca pri indiánskom stane aj indiána Pierka.

Všetky detičky a rozdelili do farebných tímov pod vedením pani učiteliek a žiačiek ôsmeho a deviateho ročníka. Pre deti bolo pripravených šesť rôznych stanovíšť, ktoré reprezentovali: Červenú čiapočku - úlohou detí pri tomto domčeku bolo pomôcť Červenej Čiapočke vyčistiť les, pozbierať odpadky a roztriediť ich do štyroch rôznych plastových vreciek na: plasty, kov, sklo a papier. Pri medovníkovej chalúpke mali deti za úlohu pomôcť Ježibabe nakŕmiť Janka špagetami pomocou namotávania vlny na ručičku. Domček siedmych kozliatok strážil vlk. Pred domčekom čakala na deti štvorcová sieť s geometrickými tvarmi. Keďže deti veľmi dobre poznajú rôzne geometrické tvary, cestičku mamičky kozičky zdolávali s úplnou ľahkosťou. Ďalšou zastávkou detí bolo stanovište, kde na deti čakali tri ružovučké prasiatka. Deti pomáhali prasiatkam stavať drevený domček a domček z penových puzzle. Pri Snehulienke detičky namotávali na papierovú rolku krásne červené jabĺčka. Indián Pierko pomohol deťom vyrobiť si indiánske čelenky s krásnym farebným pierkom. Rozprávkovú atmosféru dotvárali farebné mydlové bublinky. Spolu s deťmi sme si zatancovali spoločný tanec v kruhu. Radosť v očkách a úsmevy detí nás všetkých utvrdili v tom, že deti prežili krásny rozprávkový deň detí. Na záver boli všetky deti odmenené krásnymi detskými medailami. A samozrejme nechýbala i sladká odmena v podobe chutnej zmrzliny.