• BIELA PASTELKA - výťažok zo zbierky

• Z nedávnej zbierky - BIELA PASTELKA - sa nám podarilo spolu  nazbierať 243 €.

Srdečne ďakujeme všetkým  pedagogickým, nepedagogickým zamestnancom, rodičom a deťom ktorí prispeli na túto dobročinnú  zbierku  pre Úniu nevidiacich a slabozrakých. Peniaze budú vložené tento týźdeň na ich účet.

• MLIEČNY PROGRAM

• Včera  sme rozbehli  u nás mliečny program, všetci žiaci  dostali  malé  trvanlivé mlieko .

Už teraz sa tešíime na ďalšíu dávku  mliečnych výrobkov, ktorá bude ćoskoro.

• Európsky deň jazykov sa blíži

• Oficiálny deň, ktorým si pripomíname rozmanitosť jazykov a kultúr európskeho spoločenstva je 26. september. V našej škole sa táto každoročná obľúbená celoškolská akcia uskutoční v piatok 29. septembra.

• Dobrovoľná zbierka -- BIELA PASTELKA

• Vážení  rodičia, milí žiaci,

naša škola sa zapojila do  celoslovenskej  zbierky BIELA PASTELKA, ktorá sa  uskutoční  zajtra  22..septembra v areáli školy, Zbierka je dobrovoľná a jej výnos slúži na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. V prípade, že  sa jej chcete zúčastniť, pomôcť  a podporiť túto akciu, pošlite prosím Váš príspevok zajtra po Vášich deťoch ich triednym učiteľom. Spolu ich odovzdáme danému Občianskemu združeniu, ambasádormi  zbierky sú  verejne známe osobnosti- moderátorka  Adela Vinczeová, komik Fero Jike a herec Robert Roth

Tí, ktorí prispejú budú odmenení malou bielou pastelkou.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Za akúkoľvek podporu vám ďakujeme.

• Žiadosť o uvoľnenie z vyučovania

• Vážení  rodičia,

Dávame do pozornosti  formulár na uvoľnenie  žiaka / čky skôr  z vyučovania  počas šk roku. / hlavne pre tých čo nepoužívajú pravidelne  EDUPAGE/,  ( na samotné uvoľnenie žiaka stačí samozrejme aj ospravedlnenka cez EDUPAGE)

Súčasne  v tomto tlačive nájdete aj možnosť skoršieho obeda   napr. kvôli  odchodu autobusu, ZUŠ, krúžkom a pod.

Zároveň u triednych  učiteľoch je k dispozícii tlačivo na celoročné uvoľnenie / napr. pravidelné tréningy u športovcov /

V prípade, že sa takáto možnosť týka aj Vášho dieťaťa, poprosíme v  danom   tlačive uviesť dôvod ,  podpísať a doručiť čo najskôr  triednym učiteľom, najlepšie do  utorka  12.9.2023

Ziadost_o_uvolnenie_z_vyuc.__obed(2).docx

• Prváci nastupujú do školy

• Prešli rôčky, prešli dníčky

už si prišiel do školičky.

Prvákom si sa dnes stal

do školy sa ponáhľal.

Aj cez dvere našej školy dnes, 4.septembra 2023, s kvietkami v rukách prešlo 17 prváčikov. Najskôr na svätej omši sme poprosili nášho Nebeského Otca, aby nám požehnal nový školský rok a potom sa prváčikovia so svojimi rodičmi presunuli do školy, do svojej triedy, kde v užšom kruhu prebehlo zvítanie sa s pani riaditeľkou a triednou učiteľkou. Prváci držíme vám všetky prsty a prajeme veľa Božieho požehnania. mk