Navigácia

Navigácia

 • Duchovno-preventívny program LAJK

  V škole pripravujeme pre našich žiakov duchovno-preventívny program-pozrite si video.

 • Duchovná obnova-návšteva saleziánov v Novej Dubnici

   

   

  Žiaci CZŠ sv. Margity sú zvyknutí na každoročné duchovné obnovy a nedočkavo očakávajú deň “ D”

  Tento rok otvorilo  svoje brány pre 26 šiestakov  oratórium  v Novej Dubnici  .

  Z rána Don Marek Michalenko oboznámil žiakov so “ Saleziánskou špecialitou”

  A počas dňa sa Don Ondrej Puček  venoval  deťom, pre ktoré si  pripravil  super zahrievacie hry,  pútavé katechézy na tému - Kto je to sv. Ján Bosco , detstvo sv. Jána Bosca-sen v 9. rokoch a   prekážky na ceste za povolaním.  Veľké ďakujem patrí  obidvom kňazom, ktorí vysluhovali sviatosť zmierenia.

  K dôstojnému sláveniu  eucharistie v kaplnke oratória, prispeli dievčatá svojou hrou na hudobné nástroje a krásnym spevom.

        Záver duchovných cvičení  patril obedu z vlastných zásob,  hrám a samozrejme spoločné foto

         Požehnanie Panny Márie Pomocnice rukami dona Ondreja  sprevádzalo autobus až po šťastný návrat domov. 

                                                                                        Lenka Dašková

 • Ciele, pozvaní hostia duchovno-preventívneho programu LAJK životu

  V odkaze na link si môžete pozrieť ciele a pozvaných hostí na duchovno-preventívny program LAJK životu:

 • Deň otvorených dverí pre rodičov predškolákov

 • Celoslovenská súťaž Expert geniality show

  Celoslovenská súťaž Expert geniality show

  Expert geniality show

   

  Jakub Fedor (6.A) – kategória Mozgolamy – 65. miesto z 875 žiakov (celkovo 328. z 1465 žiakov)

  Šimon Šalamún (6.A) – kategória Tajomstvá prírody – 27. miesto z 928 žiakov (celkovo 154. z 1465 žiakov)

  Filip Chromek (9.A

  • kategória Mozgolamy – 52. zo 749 žiakov.
  • kategória Tajomstvá prírody – 28. z 450 žiakov
  • celkovo bol Filip Chromek na 32. mieste z 1 327 žiakov

  Srdečne gratulujeme!

   

 • Výstava o Andrejovi Radlinskom

  V našej škole máme možnosť vidieť interaktívnu výstavu o významnom slovenskom buditeľovi, kňazovi, zakladateľovi Spolku sv. Vojtecha a Katolíckych novín Andrejovi Radlinskom. Výstavu pripravil Spolok sv. Vojtecha pod vedením púchovského rodáka Ivana Šulíka.

 • Lyžiarsky kurz 2018

  Lyžiarsky výcvik prebiehal v Zuberci-Janovkách v optimálnych podmienkach. Celý týždeň bolo na zjazdových tratiach dostatok snehu, svah bol denne upravovaný snežnými pluhmi, od prvého do posledného dňa sme mali ideálne zimné počasie. Žiakov sme po príchode rozdelili do troch skupín (družstiev) podľa výkonnosti. So všetkými družstvami sme vykonali výcvik od pondelka do štvrtka vrátane, v plnom rozsahu. Vo štvrtok popoludní sme mali preteky v obrovskom slalome, v piatok dopoludnia mali žiaci čiastočne výcvik a voľné lyžovanie pod vedením učiteľov. Spolu s učiteľmi môžem zodpovedne konštatovať, že všetci žiaci sa v lyžovaní výrazne zdokonalili. Najväčší pokrok urobili začiatočníci, ktorí v závere kurzu veľmi dobre zvládli lyžovanie na celom svahu i samotné preteky. 

  Denný program bol nastavený od 7:30 hod. do 22.00 hod., začínali a končili sme ho spoločnou modlitbou. Obohatením duchovnej stránky kurzu bola spoločná svätá omša v ubytovacom zariadení denne po lyžiarskom výcviku pred večerou, ktorú odslúžil kňaz, prítomný na kurze ako lyžiarsky inštruktor (Milan Polák).

  Na záver kurzu, pri jeho hodnotení, sme vyhlásili výsledky v pretekoch v obrovskom slalome a výsledky hodnotenia poriadku. Odmenili sme troch najlepších vo dvoch súťažných kategóriách (lepší a slabší lyžiari, obdržali diplomy, vecné ceny), ako i viacerých ďalších žiakov  (vecné ceny). Tiež sme odmenili žiakov z izby, kde mali najväčší poriadok.

  Na záver chcem poďakovať pani riaditeľke za pomoc pri príprave a organizácii LVVK, aj  za záujem, ktorý sme pociťovali počas celého kurzu. Tiež sa chcem poďakovať kolegyniam Gabčovej a Hromadíkovej i Milanovi Polákovi za aktivitu na svahu i mimo neho, majú veľkú zásluhu na hladkom a úspešnom priebehu kurzu a na zlepšení detí v lyžovaní.       

                                                                  PaedDr. Ján Hatala

                                                                    vedúci kurzu

   

   

 • Karneval 2018

  V piatok dopoludnia sa hala Športcentra rukami pani vychovávateliek premenila na farebnú sieň radosti. Deti sa už celý týždeň nevedeli dočkať tohto dňa, no v piatok ráno tejto radosti ešte pribudlo. Niektoré deti si už priniesli masky rovno so sebou do školy.

  Všetko vrcholilo v popoludňajších hodinách. Niektoré deti netrpezlivo čakali v ŠKD, iné prišli v sprievode rodičov priamo do Športcentra. Okolo 15,30 hod. sa to všetko začalo.

  Masky sa najprv predstavovali po jednotlivých triedach a potom nasledoval samotný pochod masiek. Keď sa nám každý ukázal, mali žiaci voľnú tanečnú zábavu, ktorú viedol DJ Beniak. Tá bola prepojená s rôznymi aktivitami a súťažami, ktoré pre deti pripravili naše pani učiteľky spolu s deviatakmi. Samozrejme, nechýbala ani bohatá tombola. Pri žrebovaní čísel každý s napätím čakal, či sa na neho usmeje šťastie. Každú chvíľu po hale lietali cukríky, ktoré im deviataci rozhadzovali. Bufet plný sladkostí a občerstvenia bol stále otvorený. Deti nám predviedli rôzne tanečné pohyby, zatancovali si aj s rodičmi a z ich tvárí žiarila radosť.

  Ani sme sa nenazdali a dve a pol hodiny hodiny zábavy ubehli ako voda. Roztancované deti sa pomaly vydýchavali a spokojné odchádzali so svojimi rodičmi.

  Mgr. Veronika Hološková

 • Celoslovenská súťaž Všetkovedko

  Dňa 30. novembra 2017 prebiehala celoslovenská vedomostná súťaž  VŠETKOVEDKO (pre 2. – 5. ročník), ktorej sa zúčastnilo 20 470 žiakov z celého Slovenska.

  Najlepšie výsledky dosiahli:

   

  Umiestnenie (v rámci SR)

   

  Šimon Škrabko 2.A                                    30. miesto

  Matej Jurašík 3.A                                       20. miesto

  Katarína Rudincová 4.A                             33. miesto

  Martin Ondrášek  5.A                                 15. miesto

  Martin Janíček 5.A                                      25. miesto

  Tomáš Vido  5.A                                         30. miesto

   

  Úspešní riešitelia získali diplom a pekné vecné ceny.

  Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

 • Kult tela a symboly statusu

 • Pozvánka na karneval

 • Teambulding zamestnancov školy

  19.1. 2018 sa zamestnanci školy vybrali do Slovenského národného divadla v Bratislave na známy balet P.I. Čajkovského Labutie jazero.Fenomenálne dielo Piotra I. Čajkovského, Mariusa Petipu a Leva Ivanova Labutie jazero (Лебединое oзеро) je rozhodne najznámejším titulom baletného repertoáru. Romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej ruskej baletnej školy a už takmer stotridsať rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových divadiel. V hlavných úlohách sa predstavili Odetta - Odília Olga Chelpanova, Princ - Konstantin Korotkov, Šašo-Viacheslav Kruť, Rotbart-Raphael Schuster, Vychovávateľ.Vladimír Kotrbanec pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa.

 • Pasovanie prvákov

  Pasovanie prvákov

  Nezabudnuteľné chvíle pre našich prváčikov 20.12. 2017 a ich prijímanie do cechu žiackeho pripravili deviataci. Vďaka!

 • Týždeň s anglickou lektorkou

  Aj v tomto školskom roku mali žiaci možnosť vyskúšať si svoju angličtinu pri konverzácii s anglicky hovoriacou lektorkou Nathaly. Žiaci sa zúčastnili týždňového desaťhodinového konverzačného kurzu. Na interaktívnych hodinách sa zahrali, porozprávali, dozvedeli sa nové veci o iných krajinách a kultúrach, rozvíjali svoje schopnosti a odvahu rozprávať v cudzom jazyku. Prínosom kurzu bolo najmä to, že žiaci sa učili netradičnou formou a boli v priamom kontakte so živým cudzím jazykom. Tešíme sa na lektorov aj v budúcom školskom roku.

  Mgr. Katarína Huťová

 • Vianočná akadémia v škole

 • Vystúpenie pre dôchodcov

  Cirkevná základná škola sv. Margity prináša radosť

  „Cirkevná škola? Prídete prosím aj tento rok s malým programom? Máme predvianočné stretnutie z Klubu žien v dome kultúry 12. decembra, je to utorok “ ozval sa hlas v telefóne. „ Môžeme pani Filová“. Znela odpoveď.

  Všedný deň utorok, vystúpenie ako desiatky iných v tomto mesiaci a predsa tak úžasné. Prečo? Odpoveď je v slovách ktoré sa šíria v predvianočnom vzduchu. „ Šťastie ,zdravie ,pokoj svetu vinšujeme vám....“ S týmto posolstvom sa pustilo do nácviku programu 13 dievčat.  Nadšenie a radosť akú vlastnia len deti, celé svoje srdce  vkladali do prípravy preto, aby priniesli radosť pre neznáme tety.  A aké to bolo?

  Na začiatku tri priateľky modrej stuhy tancovali ako jedna. Veronika, Ninka a Paťka navodili atmosféru neba. Úsmevná ukážka „Zlaté zúbky“ v podaní charizmatickej druháčky Elianky, vyčarovala v sieni srdečný smiech. Pri roztancovaných snehových vločkách, ktorými boli dievčatká z 3. a 4. triedy bolo ťažké sa nepridať do tanca. A pri  vianočných koledách v podaní Terezky, Veroniky a Alžbetky sa rozozvučala spevom celá sála. Záver. Krátky program naplnený vrúcnym želaním, priniesť radosť ostatným.  Predsa to nebol celkom obyčajný utorok.

  Lenka Dašková                                                                                                                       

   

 • A Slovo bolo u Boha...recitačná súťaž - krajské kolo

  Na krajskej recitačnej úťaži v Trenčíne našu školu reprezentoval Elianka Šerá z 2.A a Zuzka Loduhová z 9.A. Elianka Šerá obsadila 2. miesto. Žiačkám ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme Elianke k umiestneniu. 

 • Roráty 2017

  Cirkevná základná škola sv. Margity je verná tradíciám.

  Advent je obdobie, ktoré z bežného spoločenského života takmer vymizlo. Prežívanie adventného  času- času očakávania , že sa narodí Spasiteľ , že Slovo sa Telom stane, prehlbuje radosť Vianoc. O tejto pravde  môžu svedčiť  deti z CZŠ sv. Margity, ich rodičia aj učitelia, ktorí  aj tento  rok ostali verní  tradícii, účasti na rorátnych svätých omšiach. Sú to ranné  sväté omše v adventnom  období , ktoré sa nazývajú aj pastierske. A malí pastierikovia - desiatky detí  sa skoro ráno schádzali pred školou a  so  zapálenými lampášmi  putovali do kostola. Pred nečasom , snehom i dažďom chránili svoje sviece, a keď pri speve „Laudate Dominum..“ vchádzali do tmavého chrámu,  bol to pre ne

   ( a nielen pre ne ) nezabudnuteľný zážitok.  Rorátne raňajky na cirkevnej škole doplnili slávnostnú  atmosféru. Čaj, džús, chlebík a nátierka, či sladký džem, ale hlavne spoločenstvo lásky a radosti. A napokon, keď sa každý pobral vlastnou cestou dňa, radosť zo spoločenstva a Božia  láska v nich, neprestávala  žiariť svetlom rorátnych, adventných sviec.

 • Vianočný stromček v meste 2017

  Dom kultúry v meste Púchov na spestrenie okolia pred Domom kultúry poprosil základné školy v meste o vyzdobenie stromčekov. Boli zadané témy, ktoré si školy mohli vybrať. Naša škola si vybrala tému: "Stromček budúcnosti", a ozdoby pripravila pani učiteľka Mgr. Iveta Vráblová a s výzdobou jej pomohli žiačky 6.A Babčanová, Chovancová a Mošková. Stromček sa v hodnotení škôl umiestnil na 2. mieste, ale nám sa zdá náš stromček najkrajší.   

 • Mikulášsky jarmok 2017

  Mikulášsky jarmok

  V sobotu 2.decembra 2017 opäť vystúpili na Mikulášskom jarmoku aj naši žiaci I. stupňa. Tretiaci a štvrtáci sa predviedli ako vločky v krásnom tanečnom prevedení s prvkami gymnastiky. Po nich zaspievali druháci vianočnú koledu Šťastie, zdravie, pokoj svätý.

  Deťom sa vystúpenie vydarilo a z pohľadu diváka to bolo milé spestrenie sobotňajšieho slnečného popoludnia.

  Veríme, že mali deti z vystúpenia rovnako dobrý pocit, ako pani učiteľky, ktoré ich pripravovali.

  Mgr. Veronika Hološková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv. Margity v Púchove
  Námestie slobody 562/1, 020 01 Púchov
 • PaedDr. Ing. Ľubica Mišíková, PhD. riaditeľka školy
  +421 042 463 52 67

  Odhlasovanie stravy: 0910 940 587

Fotogaléria