• Lyžiarsky kurz 8.A na Donovaloch

• Od nedele 21.1. do piatka 26.1.2024 naši ôsmaci absolvovali lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Donovaly. O napredovanie v lyžovaní sa starali učitelia Juraj Oriešek, Miroslava Gabčová a Ján Hatala, voľnočasové aktivity mala na starosti triedna učiteľka Lucia Siváková a zdravotníkom bol pán doktor Pavol Kažík.

Hneď v pondelok ráno sme sa pustili do toho. Tí, ktorí stáli na lyžiach prvýkrát, museli začať pekne od začiatku – zapínanie lyží, obraty, chôdza, výstupy, ... Tí skúsenejší sa venovali aj pokročilejším technikám, ako sú paralelné oblúky alebo karving. Žiaci mali chuť aj disciplínu a preto už v utorok naplno využívali vleky a lanovky. V stredu sme sa mohli pochváliť pánu kaplánovi, že už na kurze nemáme žiadneho nelyžiara. Za všetko požehnanie sme spolu s ním poďakovali na svätej omši v kaplnke nášho penziónu Zornička.

Vyskúšali sme si aj všemožné počasie – mráz, slnko, riadnu hmlu, sneženie i dážď. Večery sme mali vyplnené prednáškami o Bielom kódexe – pravidlách bezpečného správania na lyžiarskej trati, zimnej turistike, prvej pomoci v horách a lyžiarskych športoch. Vedomosti si žiaci overili v kvíze a posledný večer sa zabavili programom, ktorý si sami pripravili.

Vo štvrtok sme ešte vybrúsili techniku a v piatok nás čakali preteky – riadna slalomová trať v čerstvo napadanom snehu. Krásny pocit a zadosťučinenie za všetku tú námahu, pády a sebazapierania. Stálo to za to. Aj nám učiteľom sa dobre dívalo na to, aký pokrok žiaci spravili. Všetci prešli trať bez jediného pádu – radosť pozerať. V kategórii dievčat bola najrýchlejšia Eliana Šerá a z chlapcov vyhral Matúš Belás. Blahoželáme im aj ostatným. Odmenu za snahu, odvahu a lyžiarsky kumšt si zaslúžili všetci.

Ešte posledná spoločná fotka, posledné pohľady na slnkom zaliate zjazdovky – verte, nechcelo sa nám odísť (-:

• Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 7.2.2024, tj. v stredu budúci týždeň je plánovaná odstávka elektrickej energie v našej škole z dôvodu vykonania plánovaných prác SSD.

Z tohto dôvodu bude v tento deň Riaditeľské voľno .

Platí to pre celú ZŠ a aj pre MŠ .

Za pochopenie ďakujeme

ZŠ s MŠ sv.Margity

• SPOLOČNÝ DEŇ DETÍ Z TRIEDY OVEČIEK A ANJELÍČKOV

• Piatok 26. 01. 2024 deti z triedy Ovečiek strávili deň spoločne s deťmi z triedy Anjelíčkov. Mladšie deti  sa rýchlo adaptovali do nového prostredia, smelo sa zapájali do rozhovorov v rannom kruhu a v podobnej atmosfére sa niesol celý deň. Pri dopoludňajších činnostiach sa navzájom spoznávali, hrali, tvorili zvieratká a dotvárali snehuliakov z plastelíny. Bolo zaujímavé sledovať prirodzenú starostlivosť starších detí o tie mladšie. Spoločná prechádzka sa niesla v duchu: " Daj mi rúčku, dám na teba pozor." Myslíme si, že tento deň bol obohacujúci pre všetky detičky, ale aj pre pani učiteľky. Veríme, že sa mladším detičkám na návšteve u Anjelíčkov páčilo.

• KARNEVAL

• Vážení rodičia, milí žiaci

O 2 týždne, t.j 9.2.2024 sa uskutoční v priestoroch športcentra KARNEVAL , na ktorý Vás srdečne pozývame.

Čaká Vás bohatá tombola a dobrá zábava.

Pri vstupe prosíme žiakov použiť športovú obuv z TSV , rodičov a hostí návleky, ktoré budú k dispozíciI.

Ďakujeme za porozumenie

Tešíme sa na veľkú účasť

ZŠ s MŠ sv.Margity

• Svätá omša s deťmi ZŠ s MŠ sv. Margity v novom roku 2024

Dňa 19.01 sa v kostole Všetkých svätých odslúžila  sv. omša, na ktorej sa zúčastnili  deti zo ZŠ s MŠ sv. Margity. Škôlkari sa na sv. omšu poctivo pripravovali modlitbami i nácvikom piesní, ktoré si s radosťou spoločne zaspievali. Veľmi sa tešíme z blízkosti Pána Ježiša a ďakujeme za vzácne chvíľe v našej škôlke.

• MAJÁK NÁDEJE- poďakovanie

• Občianske  združenie  Maják nádeje  nám poslal ďakovný list  za  finančný výťažok z  Vianočných školských trhov.

Ďakujeme všetkým, ktorí  sa zúčastnili a podporili  tento charitatívný účel.

ZŠ s  MŠ  sv.Margity