Vyučovanie dnes bolo tak trochu slávnostné. Každý
čakal Svätého Mikuláša. Dnes má predsa sviatok. Najskôr zvuk zvončeka na
chodbe, potom tiché klopanie na dvere a v srdciach detí veľká radosť
z toho, že opäť po roku je v našej triede Mikuláš. Zavítal
k malým, i veľkým, ale i k tým najmenším detičkám
v škôlke.
A Svätý Mikuláš neprišiel sám. Mal pomocníkov
Adama a Samuela, ktorí mu niesli košík aj vrece s darčekmi pre
deti. Atmosféru adventu, ktorý práve prežívame umocnila hra na husliach od Emy
a hra na harmonike od Martina.
Anjeli Ester a Amy, ktorí Mikuláša tiež sprevádzali, sa
na deti milo usmievali a keď prišla tá chvíľa rozdávania darčekov, veselo
poletovali po triede a potešili každého žiaka. Deti boli poslušné
a splnili aj úlohy, ktoré dostali od Mikuláša. Niektoré sa pekne
prežehnali, niektoré zaspievali pesničku a iné zarecitovali básničku.
Janko porozprával deťom veľa zaujímavostí zo života
sv. Mikuláša a naši štvrtáci zahrali poučný príbeh o Malom svätcovi. A
tak sa deti pri stretnutí s Mikulášom mohli aj niečo nové naučiť. Ale
hlavne to, že dar, ktorý dám z lásky blížnemu prináša radosť mne aj obdarovanému
a úsmev na tvári nášho Nebeského Otca.