Novinky

          • MIKROPLASTY v našom okolí

          • Plasty sú každodennou súčasťou nášho života. Fľaša na vodu, desiatové vrecko, pero, sladká maškrta, pneumatiky auta, naše oblečenie. . . To je len pár príkladov, kde všade môžeme plasty nájsť. Nanešťastie si neuvedomujeme (alebo len veľmi okrajovo), že tieto materiály sa vplyvom vonkajších podmienok a používaním opotrebovávajú, rozpadávajú a drobia. Takto vznikajú MIKROPLASTY. Práve toto bola téma workshopu v CVČ Včielka, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci. Okrem teoretických informácií (čo sú to mikroplasty, ako vznikajú a kde všade ich nájdeme) si žiaci na vlastnej koži vyskúšali aj bádateľskú aktivitu. Pod vedení skúsených lektorov sme odoberali vzorky vody z Odhánok, filtrovali ich a následne skúmali vzorky pod mikroskopom, kde sme sa pokúšali nájsť a identifikovať mikroplasty. A bohužiaľ sme boli úspešní. V našej vzorke (z pol litra vody) sme našli hneď niekoľko vzoriek mikroplastov. To nás len utvrdilo v tom, čo nám naši lektori hovorili už na začiatku, že mikroplasty predstavujú vážny problém a zdravotné riziko pre živočíchy a človeka. Sme radi, že sme sa na tomto podujatí mohli zúčastniť. Teraz si už len kladieme otázku: „Čo môžeme urobiť v našom každodennom živote, aby sme zabránili vzniku mikroplastov?“

                                                                                                                                                                                    LS

          • Spoločne na turistických chodníčkoch

          • Náš turistický krúžok má za sebou obdobie plné zaujímavých jesenných a zimných výprav, ktoré prilákali množstvo malých aj veľkých nadšencov prírody.

            Na túry sa pravidelne vydávajú nielen žiaci, ale aj učitelia, rodičia, starí rodičia, ba celé rodiny. Turistika tak nie je len o pohybe a objavovaní krás Slovenska – je najmä príležitosťou posilňovať vzťahy, tráviť čas spolu a budovať komunitu, ktorá drží pokope aj v menej priaznivých časoch. Práve tieto spoločné okamihy sú tým, čo dáva našim výletom skutočnú hodnotu.

            Každý výlet priniesol niečo jedinečné, či už to boli nové priateľstvá, milé zážitky alebo chvíle, ktoré si budeme dlho pamätať.

            Sami posúďte, čo všetko sme zažili:

             

            Rád tam chodím, lebo som tam s kamošmi a spoznám miesta, na ktorých som ešte nebol. Je tam zábava a mám veľa nových zážitkov.

            Martin

             

            Vďaka turistickému krúžku našej školy na výlet do Temných jaskýň nezabudneme. Je to magické miesto, kde človek zabudne na všetky starosti a vychutná si tak čaro a silu prírody, cesta k nim nie je vôbec náročná, čiže je vhodná aj pre tých najmenších. Ďakujem veľmi pekne organizátorom p. Orieškovi a p. Chromekovi za vedenie krúžku, poskytovanie informácií a šírenie dobrej nálady 🙂🍀🍀

            pani Martina

             

            Vždy prekonávame zaujímavé prekážky, ktoré sú neopakovateľné, rovnako ako naše dobrodružstvá. Spoznávame ďalších ľudí a nejeden z nás si našiel nového kamaráta.

            Dorotka

             

            Páčilo sa mi veľmi v Tatrách a v jaskyni, že som mohol stráviť čas so svojimi kamarátmi. Sranda bola vo vlaku, ale najlepšie bolo, keď sme bežali dolu kopcom z Mojtína a naháňal nás týpek na motorke.

            Tomáš

             

            Najviac sa mi páčilo vo Vysokých Tatrách, príroda a turistika a keď sme naspäť valili dolu na saniach. Na Mojtíne bolo mega, hlavne keď sme našli prázdny dom, ktorý sme dobili. Každý turistický krúžok sa mi veľmi páčil a teším sa na ďalší, hlavne na stanovanie 😁.

            Damián

             

            Bol som prvýkrát a veľmi sa mi to páčilo. Je tam veľká sranda. A aspoň si zašportujem a spoznávam veľa nových miest.

            František

             

            Na turistickom krúžku sme sa plazili v temných jaskyniach. Zažili sme adrenalínový výstup na Súľovské skaly. Videli sme netopierov v jaskyni sv. Jozefa pri Mojtíne.

            Marek

             

            Turistický krúžok sa isto oplatí, vzniknú tam nové priateľstvá, spoznáte nových ľudí a rôzne miesta navštívite. Navštívili sme Kohútku, na ktorej sme si pochutnali na výborných parených buchtách, jaskyne v ktorých sme museli liezť po štvornožky a aj na salamandre sme si museli dávať pozor, Vysoké Tatry-Hrebienok, z ktorého sme sa mohli sánkami spustiť dole a aj na Rainerovu chatu si skočiť. Tomuto krúžku dávam 10/10.

            Angelika

             

            Veľká vďaka za zorganizovanie výletu na Hrebienok, za krásne a veselé zážitky. Bolo super!

            pani Jarmila

             

            Krúžok je super.

            Anka

             

            Turistický krúžok mám veľmi rád, mám tam kamarátov a je tam kopec srandy. Najviac sa mi páčil výlet do Tatier, kde to bolo mega dobré. Vždy sa teším na ďalšie výlety.

            Lukáš

          • 1. MIESTO V BIBLICKEJ OLYMPIÁDE V DEKANÁTNOM KOLE

          • Spoznaj Bibliu - pod týmto názvom sa 24. marca 2026 uskutočnilo dekanátne kolo Biblickej olympiády na Farskom úrade v Púchove. Táto súťaž je zameraná na štúdium Svätého Písma, odkrývanie bohatstva biblického posolstva a podporu jeho aplikácie na súčasnosť. Žiaci hlbšie spoznávali biblické postavy a udalosti, objavovali význam obsahu Biblie.

            Gabriel Kuťka z 9.A, Dorota Mária Dutková z 8.A a Jakub Lukáč z 6.A sa zúčastnili 24. ročníka tejto súťaže. Súťažné úlohy boli zostavené z vybraných kníh Svätého písma. Zo Starého zákona študovali Prvú knihu Samuelovu, Žalm 126 a z Nového zákona Evanjelium podľa Lukáša. Spoločná téma týchto kníh je RADOSŤ Z BOŽIEHO POSOLSTVA.

            Naša škola získala 1. miesto v tejto olympiáde, a tak žiaci prežívali radosť nielen z biblického posolstva, ale aj radosť z výhry. Gabriel, Dorotka a Jakub postupujú do Diecézneho kola. Srdečne im blahoželáme!

            Dorotka o súťaži napísala:

            Súťaženie bolo veľmi zaujímavé. Veľmi dobre vymysleli to, že sme pracovali ako trojica. Táto olympiáda nie je zameraná len na vedomosti, ale aj na to, ako vieme spolupracovať. Je krásnym príkladom toho, že spolu dokážeme viac. Nebolo to len také, že píše každý nejaký nudný test. Keď sme boli spolu, mohli sme si radiť, spolu rozmýšľať. Podľa mňa by vôbec nebolo zlé, keby sa takto riešili aj ostatné súťaže, či olympiády. Žiaci by cítili, že keby niekto v ich kolektíve chýbal nebolo by to ono, že každý je dôležitý.

          • Modrý deň pre vzácnu tekutinu.

          • Aj tento rok sme sa v našej škole zapojili do celosvetovej výzvy pri príležitosti Svetového dňa vody. Našu spolupatričnosť sme vyjadrili symbolicky – obliekli sme si modré oblečenie, čím sa naše triedy premenili na „modrú vlnu“.Počas dňa sme v triedach viedli dôležité rozhovory o hodnote vody, ktorú si často ani neuvedomujeme. Porovnávali sme náš každodenný komfort s krajinami ako Afrika, India, Jemen, kde je prístup k pitnej vode vzácnosťou. Deti sa hlboko zamýšľali nad tým, že kým my máme čistú a nezávadnú vodu priamo z vodovodného kohútika, milióny detí vo svete sú odkázané na pitie špinavej vody.Okrem globálnych problémov sme sa venovali aj prírode – spoločne sme si zopakovali kolobeh vody a hovorili o tom, ako môžeme túto vzácnu tekutinu chrániť a neplytvať ňou. Bol to deň plný poznania, empatie a vďačnosti za dar, ktorý často krát berieme ako samozrejmosť. 

          • Tak plávaj, plávaj...kreatívne vystúpenie základnej školy na jarmoku

          • Tak plávaj, plávaj...
            A my sme plávali. Kde? Na jarmoku v Púchove sme si zaplávali s našimi štvrtákmi a štyrmi šikovnými dievčatami z ôsmej triedy. S malým, ale ochotným tímom sme pripravili krátku dramatizáciu piesne „Plavec“ od Vinimini.
            Nacvičovať s deťmi choreografiu je občas poriadny „víchor“, ale dnešný výsledok stál za to!
            Decká sa do príbehu krásne vžili, nebáli sa pohybu ani emócií a ukázali, koľko odvahy v sebe majú.
            Pre nás učiteľov je vždy najväčšou odmenou vidieť, keď si deti vystúpenie naozaj užijú – a toto bol ten moment.
            Presvedčíte sa o tom, keď si pozriete okrem vystúpenia aj momenty posledného nácviku pred vystúpením. My sme nielen nacvičovali, ale aj vytvárali radostné spoločenstvo. O to viac, že tému vystúpenia sme prepojili s aktivitou a výzvou Pápežských misijných diel, ktorá prebieha v škole na podporu dievčat v Amazónii. Dievčatá sa musia plaviť niekoľko dní po Amazonke, aby mohli chodiť do školy a študovať.
            Ďakujeme rodičom za podporu a našim umelcom za to, že do toho dali celé srdce. Boli ste úžasní!
            Simona Balážová a Silvia Rebrová

          • VYSTÚPENIE DETÍ Z MATERSKEJ ŠKOLY NA VEĽKONOČNOM JARMOKU

          • Na veľkonočnom jarmoku sa predstavili deti z triedy Anjelíčkov milým vystúpením na tému Krajina Kvetinkovo. Svojím programom preniesli divákov do sveta jari, keď ožíva príroda a všetko rozkvitá. Hlavnou postavou bol záhradník, ktorý sa s láskou stará o kvetinky a celú záhradku. Deti predstavili prvé jarné kvietky, motýle včielky, ktoré neodmysliteľne patria k jari. Na záver deti zatancovali veselý tanček.

          • Naša škola sa vyfarbila: Ponožková výzva spojila žiakov aj učiteľov😊​

          • Dnešný deň sa na chodbách niesol v znamení farieb, vzorov a predovšetkým solidarity. Zapojili sme sa  do celosvetovej iniciatívy pri príležitosti Svetového dňa Downovho syndrómu.​Cieľ bol jednoduchý, no posolstvo silné: obuť si dve rozdielne ponožky.Symbol rozdielnych ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejšim a lepším.Týmto gestom sme spoločne vyjadrili, že v  na našej škole vytvárame priestor, kde sa každý môže cítiť prijatý.

          • Informačný deň pre rodičov budúcich prvákov

          • Prechod zo škôlky do školy je pre každé dieťa i rodičov významným krokom. Aby bol tento krok čo najistejší a plný radosti, zorganizovali sme na našej škole Informačný deň pre rodičov ale i  pre našich budúcich prváčikov.

            Popoludnie otvorila svojím príhovorom pani riaditeľka, ktorá privítala všetkých hostí a predstavila, v čom je naša škola výnimočná. O krásny úvod sa postarali naši predškoláci. Pod vedením pani učiteľky Simonky Balážovej zaspievali pieseň „Dávaj pozor, malá ruka, čo robíš“, za ktorú si vyslúžili veľký potlesk.

            Kým rodičia mali možnosť spoznať náš vzdelávací program a bohatú mimoškolskú činnosť prostredníctvom prezentácií pedagógov, budúci prváčikovia sa rozhodne nenudili. Pani vychovávateľky si pre ne pripravili tvorivé dielne, kde spoločne vyrábali krásne veľkonočné dekorácie z papiera. Potom mali možnosť poriadne si zacvičiť. Na záver ich očarilo chemické laboratórium. Deti mohli vidieť fascinujúce pokusy – od efektnej „slonej pasty“ až po zábavné „štekajúce cukríky“.

            Rodičia si zatiaľ mohli prezrieť kaplnku, modernú informatickú učebňu,  Átrium Dobrého pastiera, útulnú knižnicu  i zvyšok priestorov našej školy.

            Veríme, že toto spoločne strávené popoludnie pomohlo rodičom získať odpovede na ich otázky a deťom ukázalo, že škola nie je len o učení, ale aj o zábave a objavovaní.

            Ďakujeme všetkým za návštevu a už teraz sa tešíme na našich nových školákov!

          • Krížová cesta našej školy v kostole

          • Krížovou cestou vyjadrujeme spoluúčasť na utrpení Pána Ježiša, priznávame si, že sme všetci hriešnici, za ktorých Pán Ježiš obetoval svoj život, hriešnici, ktorí sú tu na zemi na ceste do večnosti. Krížová cesta nás robí lepšími. Zároveň sú s krížovou cestou spojené mnohé milosti, ktoré nám udeľuje Boh. Ďakujeme zboru detí pod vedením pani učiteľky Balážovej a pani asistentky Černajovej, a deťom ktoré čítali a miništrovali pod vedením pani učiteľky Rebrovej a pani vychovávateľky Babčanovej, a za premietanie zastavení PMD z Peru, pani učiteľke Rudincovej.

          • Spolu tvoríme krajšiu školu-poďakovanie rodičom

          • Úprimne ďakujeme všetkým rodičom, ktorí pomohli svojím časom, prácou a ochotou spolu s pánom školníkom k zlepšeniu prostredia našej školy. Konkrétne ďakujeme pánovi Ľubomírovi Cvachovi, ktorý pomohol v ZŠ s nastavením nových samozatváračov na dverách a v MŠ s opravou pántov ťažkých požiarnych dvier, pánovi Miroslavovi Vráblovi a pánovi Rusnákovi  za pomoc na technickej miestnosti pre učiteľov v ZŠ a pánovi Stanislavovi Ujmjakovi za nový požiarny projekt novej časti budovy ZŠ. Vašu pomoc si veľmi vážime a zo srdca ďakujeme.

          • Tutanchamon – 2. kolo

          • Po pozitívnych ohlasoch z novembrovej exkurzie na výstave Tutanchamon – jeho hrobka a poklady so šiestakmi sa do Bratislavy zachcelo aj piatakom. Opäť sme sa teda spoločne vybrali do hlavného mesta na výstavu približujúcu fascinujúci svet starovekého Egypta. Žiaci si prezreli repliky predmetov objavených v hrobke faraóna – od šperkov až po zlatú masku. Nechýbala ani rekonštrukcia samotnej hrobky, ktorá im umožnila predstaviť si, ako vyzeral jeden z najvýznamnejších archeologických objavov v dejinách. Výstava tak priblížila život v starovekom Egypte, pohrebné zvyky aj význam faraónov. Nemenej zaujímavým (a pre niektorých ešte aj zaujímavejším) bol pre žiakov rozchod v nákupnom centre Bory Mall, kde sme si po výstave mohli dať obed alebo navštíviť niektorý z množstva obchodov. Exkurzia bola pre piatakov nielen doplnením vyučovania, ale aj príjemným spoločným zážitkom mimo školských lavíc.

                                                                                                                                                                                   MM

             

          • Marec – mesiac knihy v materskej škole - trieda Anjelíčkov

          • Marec je už tradične mesiacom, ktorý patrí knihám. Ani v našej triede Anjelíčkov sme na ne nezabudli a celý týždeň sme venovali rôznym aktivitám, ktoré deťom priblížili svet kníh. Na začiatku týždňa sme sa spoločne rozprávali o tom, ako knižka vzniká. Deti sa dozvedeli, kto je spisovateľ – človek, ktorý príbehy vymýšľa a píše, a kto je ilustrátor – ten, ktorý knižky oživuje krásnymi pestrofarebnými obrázkami. Spoločne sme si prezerali rôzne druhy kníh – rozprávkové knihy, leporelá, encyklopédie či knihy o zvieratkách. Rozprávali sme sa aj o tom, ako sa máme ku knihám správať.

            Počas ranných hier si deti s veľkým nadšením vyrábali kráľovské koruny, vyrábali vlastné záložky do knižiek. Vypočuli si tiež krátky motivačný príbeh o knižke, ktorá veľmi túžila po tom, aby ju niekto čítal. Tento príbeh sa stal krásnym východiskom pre rozhovory o vlastných pocitoch a emóciách. Deti sa každý deň zamýšľali nad tým, ako sa cítia, a svoje pocity zaznamenávali do vopred pripraveného týždenného záznamu.

            Naša trieda sa počas týždňa premenila aj na malú knižnicu. Deti sa zapojili do námetovej hry „Na knižnicu“, ktorú si všetci veľmi užili. Pani „knihovníčky“ mali zakaždým veľa práce – požičiavali knižky, vypisovali čitateľské preukazy a starali sa o to, aby boli knihy uložené na správnom mieste. Samozrejmosťou bolo aj udržiavanie poriadku v knižnici, aby sa každý čitateľ vedel ľahko orientovať.

            Pri aktivitách sme využívali aj vzdelávaciu oblasť Matematika a práca s informáciami. Deti pomocou slov a slovných spojení ako na, medzi, za, pod, vpravo, vľavo podľa pokynov pani učiteľky ukladali a lepili knižky do knižnice. Hravou formou sa tak učili orientovať v priestore a zároveň si upevňovali slovnú zásobu.

            Veľkým zážitkom bolo aj zapojenie sa do celoslovenskej výtvarnej súťaže pre materské školyKúzelné čítanie, ktorou sme symbolicky otvorili bránu do kúzelného rozprávkového sveta. Po rozhovore o obľúbených knižkách deti kreslili rôzne rozprávkové námety a postavičky podľa vlastnej fantázie.

            Počas týždňa sme si vypočuli aj pútavý príbeh „Knihy nie sú na jedenie“, ktorý rozprával o capkovi Leopoldovi, ktorý vlastnil starú knižnicu. Deti sa prostredníctvom tohto príbehu opäť utvrdili v tom, ako sa správne správať ku knihám a prečo si ich máme vážiť.

            Ani pohybové aktivity nezostali bokom. Pri zdravotných cvičeniach  deti využívali aj knižky. Cvičenia boli zamerané na správne držanie tela a pohybové hry, ktoré sme prepojili s rozprávkou o Šípkovej Ruženke.

            Na záver týždňa si deti vypočuli rozprávku „Koza odratá a jež“, ktorú následne s veľkým nadšením zdramatizovali. Každý si vybral svoju postavu a trieda sa na chvíľu premenila na malé divadelné javisko.

            Veľkým dobrodružstvom bol aj rozprávkový chodníček, ktorý deti prešli pomocou vopred pripravených plánikov. Pri pohybe v štvorcovej sieti sa posúvali dopredu, dozadu, vľavo či vpravo, až kým úspešne nedorazili do cieľa.

            Celý týždeň plný knižných dobrodružstiev, hier, tvorenia a objavovania prebehol veľmi rýchlo. Veríme, že knihy budú aj naďalej ich vernými kamarátmi, s ktorými sa budú radi stretávať.

          • TESTOVANIE 9

          • TESTOVANIE 9 - 2026

            sa uskutoční 18. 03. 2026 (v stredu)

            - testovania sa zúčastnia žiaci 9. ročníka vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením

            - cieľom je získať objektívne informácie o výkone žiakov

            - žiaci píšu test z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry

            - testovanie sa uskutoční papierovou formou

            - pomôcky: modré guľôčkové pero, rysovacie potreby a kalkulačka

            - testovanie bude prebiehať v triedach 7.A a 8.A

            - koordinátor testovania: Mgr. Katarína Huťová

            - administrátori testovania: Mgr. Lucia Siváková a Mgr. Miroslava Gabčová

             

          • Expert Geniality Show

          • Aj tento školský rok sa 44 žiakov našej školy zúčastnilo celoslovenskej súťaže Expert Geniality Show. Svoje vedomosti prezentovali na veľmi peknej úrovni a titul Top Expert získali: Alexandra Mišúnová (5.A), Nela Vidová (8.A), Lukáš Šedivý (8.A), Ján Štefina (9.A), a Tomáš Smatana (9.A), ktorý z 1 530 účastníkov obsadil výborné 12. miesto.Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov do ďalších súťaží.

          • Turistické zaujímavosti Mojtína

          • Mojtín je veľmi pekná horská dedinka uprostred Strážovských vrchov. A je v nej čo zažiť. Na úvod sme sa pomodlili krížovú cestu na miestnej kalvárii a pozreli si pamätník večného vojaka Ladislava Škultétyho-Gábriša, ktorý slúžil v habsburskej armáde 81 rokov – je to pravdepodobne najdlhšie slúžiaci vojak v histórii ľudstva. Celý svoj majetok venoval svojej rodnej obci Mojtín na vybudovanie kostola a školy. A veru kostol bol naozaj po jeho smrti v Mojtíne postavený v roku 1863, presne na tisíce výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda a im je aj zasvätený. Nemohli sme ho obísť a krátko sme sa v ňom pomodlili.

            Po občerstvení pri bufete Ski Mojtín nás čakala ťažšia časť túry, výstup na Javorinu. Tu sme sa osviežili na „Mojtínskom ľadovci“, pohojdali na hojdačke a odfotili pri srdiečku. A potom rovno dolu zjazdovkou – pre niektorých to bolo ešte náročnejšie ako výstup, no chalani to zbehli ako na lyžiach. Okolo Jazierka lásky sme si to namierili rovno k jaskyni sv. Jozefa – najznámejšej z mnohých okolitých jaskýň. Pred postavením mojtínskeho kostola sa v nej slúžievali sväté omše. My sme sa však len odfotili so svätým Jozefom, pozdravili jaskynných obyvateľov (salamandru a netopierov) a vrátili sa späť do dediny.

            Krásne miesto, odporúčame navštíviť.

            Pridáva sa i Dorotka:

            Naši turisti sa opäť vydali na túru - túru do Mojtína. Začali krížovou cestou. Krížová cesta - ktorá bola veľmi krátka -bola takým úvodom do túry. Po krížovej ceste sa išli pozrieť do kostolíka, z ktorého šli na kopec. Výstup na kopec bol namáhavý - najmä pre tých, ktorí sa nevyspali. Hore ich čakala húpačka. Chvíľku si oddýchli a potom šli naspäť po veľmi prudkej ceste. Prešli ku jazierku a potom do jaskyne svätého Jozefa. Výlet sa im opäť veľmi páčil.

          • Kamarátstvo, vzťahy, identita a život ako dar – prednášky v 7.A

          • V piatok 6.3. sme mali vzácnu návštevu. Našich siedmakov prišla navštíviť pedagogička, publicistka a lektorka vzťahovej výchovy, pani Renáta Ocilková. O tom, ako Boh koná v jej živote si môžete prečítať tu: https://www.mojpribeh.sk/pribeh/renata-ocilkova/.

            Nám však prišla porozprávať o kamarátstve, vzťahoch a identite – dôležitých témach pre dospievajúcich mladých ľudí. Aké vlastnosti by mal mať ideálny kamarát? Čo by mal a čo by nemal robiť? Čo negatívne ovplyvňuje naše kamarátstva a vplyv sociálnych sietí na ne. Toto boli otázky, ktorým sme sa venovali.

            Druhá prednáška bola o živote ako dare. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o prenatálnom vývine. Už vieme, kedy bábätku začne biť srdce, že si v maminom brušku cmúľa palec i že sa mu niekedy čká (-:

            Pani prednášajúca našich žiakov vedela zaujať svojim pútavým rozprávaním, zaujímavou prezentáciou i aktivitami. Najzaujímavejší však bol záverečný kvíz cez kahoot.

            Ďakujeme, pani Ocilková.

          • Štvrtáci na duchovnej obnove

          • Naši štvrtáci sa na duchovnej obnove v Rodinkove venovali téme Statočnosť. Pani učiteľka Štefinová a pán kaplán, ktorí duchovnú obnovu viedli, žiakom priblížili, čo znamená byť statočný nielen v príbehoch, ale aj v reálnom živote. Spoločne viedli na túto tému rozhovor, hrali rolové hry, kde museli žiaci prejaviť taktiež odvahu vystupovať pred ostatnými, čo nebola pre každého ľahká úloha. Podstatnou súčasťou bolo aj predstavenie si biblického príbehu o Dávidovi a Goliášovi cez krátku divadelnú scénku. Príbeh bol v tomto podaní doslova strhujúci a v žiakoch vyvolal silné emócie. Duchovnú obnovu sme ukončili sv. omšou, do ktorej sa deti aktívne zapojili nielen miništrovaním, či čítaním, ale i spevom.

          • PÁTER MASSEO V MATERSKEJ ŠKOLE

          • Dnešné dopoludnie bolo v našej materskej škole výnimočné. Navštívil nás františkán páter Masseo, ktorý prišiel deťom porozprávať o tom, čo znamená byť chudobný a aké dôležité je byť vďačný za všetko, čo máme. Páter Masseo deťom prostredníctvom fotografií priblížil život ľudí v ďalekej Afrike. Deti sa dozvedeli, ako tam ich rovesníci žijú, ako sa učia v školách a aký je ich každodenný život. Zaujímavé rozprávanie pomohlo deťom lepšie pochopiť, že nie všade na svete majú deti rovnaké možnosti. Návšteva bola pre deti veľmi poučná. Uvedomili si, aké vzácne je mať jedlo, oblečenie či možnosť chodiť do školy, pretože pre mnohých ľudí vo svete to nie je samozrejmosť. Zároveň si pripomenuli, aké dôležité je ďakovať Pánu Bohu za všetko, čo máme. Za milú a obohacujúcu návštevu pátrovi Masseovi úprimne ďakujeme.

             

          • Keď sa okná školy usmievajú pokojom a dobrom

          • Pokoj a dobro! Pozdrav sv. Františka z Assisi. Svätý Otec Lev XIV. vyhlásil rok 2026 za jubilejný rok sv. Františka. Sv. František vyjadruje týmto pozdravom želanie, aby sa pokoj a dobro šírili v našom okolí. On sám tento pokoj a dobro prinášal tým, že na 1. miesto vo svojom živote postavil Boha. Najznámejšou z jeho vnútorných vyjadrení je Chválospev stvorenia. Týmto chválospevom sa inšpirovali aj naše pani vychovávateľky (Babčanová a Jánošková) a pani učiteľka 1. stupňa Balážová pri výzdobe školy. Cieľom bolo priniesť kúsok  "františkánskej radosti a krásy" aj do okolitého priestoru. Nech tieto obrazy nie sú len dekoráciou, ale aj pozvaním k tichu, úsmevu a láske voči ľuďom a všetkému stvorenstvu.  

          • Krížová cesta s deťmi z Peru

          • V stredu sa žiaci ôsmeho ročníka modlili krížovú cestu z Pápežských misijných diel. Počas nej spoznali životné osudy detí z Peru, a spoločne prosili za všetky deti, ktoré to majú v živote ťažké. 

          • Ustanovili sme Múdrych správcov

          • Celá naša škola sa zhromaždila, aby sme slávnostne odovzdali službu starším žiakom, ktorí budú počas prestávok pomáhať mladším spolužiakom.Pri tejto príležitosti sme si pripomenuli slová:„Kto je teda verný a múdry správca?“ (Lk 12,42)Vybraní žiaci prevzali vestu – znak služby, zodpovednosti a ochoty prinášať radosť  a pokoj. Spoločne predniesli sľub, že budú chrániť mladších, konať spravodlivo a slúžiť s láskavosťou. Celá škola ich podporila slovami:„Sme s vami! Podporujeme vás!“Veríme, že vďaka tejto službe bude naša škola ešte viac miestom pokoja, úcty a dobra.Našim Múdrym správcom ďakujeme za ich ochotu slúžiť. 

          • DIVADLO DROBUĽKO PRE MŠ A ŠKD

          • V dnešné popoludnie sa naše deti z materskej školy a školského klubu detí zúčastnili interaktívneho divadielka. Ujo bábkoherec nám prišiel zahrať interaktívne divadlo o Drobuľkovi. Deti si mohli pozrieť 3 poučné príbehy, sprevádzané hudbou a spevom, do ktorých boli aj priebežne zapojené. Toto zábavné a poučné divadielko sa deťom veľmi páčilo o čom svedčil aj veľký potlesk na záver.

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou sv. Margity
      • riaditeľ ZŠ: 0911 242 336
        zástupca ZŠ: 0909 250 327
        Zástupkyňa MŠ: 0914 233 600
      • Námestie slobody 562/1
        020 01 Púchov
        Slovakia
      • 53246284
      • Stravovanie ekonómka (vyúčtovanie a platenie stravy ZŠ a MŠ): 0910 852 312

        Odhlasovanie stravy MŠ: 0910 852 310
    • Prihlásenie