Pred koncom školského roka, sa všetci žiaci okrem dobrého vysvedčenia, tešia aj na spoločný školský
výlet. Žiaci VI. A sa s triednou pani učiteľkou Cigánikovou Danielou a p. uč. Jankou Belobradovou vybrali v dňoch 21.-22.6.2013 do chatiek komplexu BONUMS v Belušských Slatinách. Po ubytovaní v chatkách sa žaici najviac tešili na bazén, pretože teploty boli priam astronomické. Všetci sa dali do plaviek a veselo šantili v bazéne. Poobede sa vybrali na túru lesom a bola z toho krásna prechádzka so skvelým výhľadom na lúky, lesy a vrch Malenicu. Blížil sa koniec dňa a nastal vytúžený večer. Spestrili si ho rôznymi hrami, opekačkou a nočným pochodom, pri ktorom si všetci vyskúšali svoju odvahu. Unavení, ale plní zážitkov sa všetci tešili na ďalší deň. Keďže ráno bolo krásne, po raňajkách sa zahrali hry a ešte raz vhupli do bazéna. Nastal čas odchodu. Na obed si všetci pochutnali na palacinkách, zbalili sa a autobusom sa odviezli naspäť do Púchova, kde ich už čakali rodičia. Určite sa na podobný výlet budú tešiť aj budúci školský rok.
Novinky
Školský výlet VI. A
Školský výlet – prváci a druháci
V jeden krásny júnový deň sa žiaci I. a II. A, s triednymi p. uč. Cigánikovou 
Katarínou a Kováčovou Emíliou, vybrali do Záriečia, do osady Klečenec. Nebolo však jednoduché dostať sa do cieľa putovania. Museli okrem znášania horúcich slnečných lúčov, veľkého smädu a nosenia ťažkých plecniakov prekonať 2 km dlhú trasu do mierneho kopca, až kým nenašli tabuľu s nápisom: ARBORÉTUM. Tam ich už netrpezlivo čakal správca tohto miesta – p. Pekara, ktorý ich po privítaní a zoznámení previedol celou záhradou. Ukázal im rôzne druhy rastlín – kvetín i drevín, vysvetlil ich pôvod, význam i vzácnosť. Mohli tiež vidieť rybník s drobnými živočíchmi, ktoré aj chytali do sieťky a potom ich zblízka v nádobe pozorovali. Išlo o rôzne druhy rýb, slepúcha, taktiež mali možnosť vidieť zblízka vážky, komáre a iný drobný hmyz. Deti boli veľmi nadšené a prednáška p. Pekaru i samotný priebeh putovania ich veľmi zaujal. Na záver mali dlho očakávanú opekačku. Cesta naspäť bola skutočne veselšia a ľahšia. Takto unavení, ale spokojní sa šťastne vrátili k svojim rodinám a kamarátom, aby mohli spoločne zdieľať zážitky a dojmy.
Duchovná obnova VIII. a IX. A v Rodinkove
V dňoch 20.-21.5.2013 sa žiaci 8. a 9. ročníka, spolu s triednymi pani učiteľkami Panáčkovou a Kotlasovou,
zúčastnili na duchovnej obnove v Rodinkove v Belušských Slatinách. Okrem zaujímavých prednášok o veciach duchovných i praktických rád do života a rôznych hier, sa žiaci aktívne zapojili aj do služby v kuchyni, príprave desiaty či večere. V kaplnke mali každý deň svätú omšu, na ktorej sa večer zúčasnil aj náš pán kaplán Matúška. Večer bol zábavný, vyplnený tancom a rôznymi aktivitami. Z týchto duchovných cvičení zostane všetkým veľa krásnych spomienok, za ktoré žiaci ďakujeme triednym pani učiteľkám Panáčkovej a Kotlasovej, ktoré sa zúčastnili a zapojili do programu a aktivít so žiakmi, pani Daškovej, Donovi Ondrejovi a celému kolektívu, ktorý sa o nich v Rodinkove staral. Ďakujeme!
Olympiáda Cirkevných základných škôl v Dubnici nad Váhom
Dňa 6. júna 2013 sa konala v Dubnici nad Váhom Olympiáda CZŠ, na ktorej sa pravidelne zúčastňujú aj naši žiaci. A akými umiestneniami sa môžu pochváliť? Tu sú víťazi:

Jakub Lukajka, IX. A - 2. miesto beh na 60 m (starší žiaci) a 3. miesto skok do diaľky
Samuel Kmošena, IX. A - 2. miesto skok do diaľky
Jozef Strnad, IX. A - 3. miesto beh na 1000 m (starší žiaci)
Tomáš Ocelík, VI. A - 2. miesto beh na 60 m (najmladší žiaci) a 1. miesto skok do diaľky (najmladší žiaci)
Všetkým gratulujeme!
Výlet do poľského mesta Bielsko-Biala
V dňoch 13.-14.6.2013 sa žiaci VII. A spolu s p. uč. Cigánikovou Danielou a Chromekovou Máriou zúčastnili výletu do poľského mesta Bielsko-Biala, ktorý vyhrali v súťaži Spoznaj patrónov Žilinskej diecézy sv. Cyrila a Metoda. Spolu s nami išli aj žiaci zo Spojenej školy R. Zaymusa zo Žiliny a taktiež výhercovia Biblickej olympiády. Po príchode do mesta Bielsko Biala sme navštívili jeho najstarší kostol, Kostol sv. Stanislava a dozvedeli sa viac o tomto veľkom svätcovi. Taktiež sme navštívili kláštor redemporistiek, kde pôsobí aj jedna sestra zo Slovenska a ktorá nám porozprávala o ich činnosti. Potom sme vystúpili ku Krížu tretieho tisícročia, odkiaľ bol krásny výhľad na celé mesto. Nasledoval čas obeda a návšteva divadla, ktoré sme mohli prezrieť úplne celé. Popoludní nasledovala prehliadka mesta Bielsko –Biala, ktoré kedysi tvorili dve mestá Bielsko a Biala a ktoré sa neskôr spojili. Pán sprievodca nám všetko ukázal a nakoniec sme si urobili spoločnú fotku pri postavičkách Bolka a Lolka. Deň ešte stále nekončil. Čakala nás svätá omša v drevenom kostole
Povýšenia Svätého Kríža v Kaczyciach a stretnutie s poľskou mládežou. Privítali nás grilovanými klobáskami, koláčmi a nasledovala zábava. Animátori Damián a Magda, ktorí nás aj počas dňa sprevádzali, prispeli hrou na gitare a rôznymi aktivitami. Prespali sme v Slonecznej vile a mohli sa tešiť na nový deň. V piatok nasledovala prehliadka hradu a mesta Tešín na poľskej strane. Videli sme divadlo, Studňu Troch bratov a absolvovali výstup a výhľad z veže na hrade. Po tejto prehliadke nasledoval obeda cesta domov. Tento pobyt bol pre všetkých skvelým zážitkom. Oplatilo sa súťažiť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám k tejto výhre pomohli. Ing. Mgr. Miriam Janegovej, riaditeľke Diecézneho školského úradu a jej spolupracovníkom, ďakujeme za organizáciu a sprevádzanie počas tohoto pobytu! Fotografie z tejto návštevy nájdete vo fotoalbume.
Oceňovanie Mareka Žemlu
V Žilinskej diecéze bolo dňa 30.5.2013 ocenených 11 žiakov cirkevných škôl Žilinskej diecézy. Jedným z nich bol Marek Žemla, žiak 8. A triedy. Marek svojím správaním a výbornými výsledkami, ktoré dosiahol v matematickej, fyzikálnej, dejepisnej a technickej olympiáde si toto ocenenie veľmi zaslúžil.
Oceňovanie začalo slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval žilinský biskup Tomáš Galis a na ktorej boli prítomní rodičia Mareka, pani riaditeľka Mišíková, triedna pani učiteľka Zdenka Panáčková a spolužiaci. Potom nasledovalo oceňovanie žiakov v Diecéznom centre spolu s kultúrnym programom. Deň bol zakončený slávnostným obedom. Všetci sme na Mareka právom hrdí a držíme mu palce do ďalšieho štúdia a dosahovaní výborných výsledkov.
Birmovka
Ani deviataci v tomto školskom roku nemohli po duchovnej stránke zaháľať. Aj oni sa pripravovali na dôležitú udalosť svojho života – na prijatie Ducha Svätého. Museli si rozšíriť svoj obzor v duchovnej oblasti, pričom im bol veľkým pomocníkom a poradcom pán kaplán Mgr. Matuška. Sviatosť birmovanie im 25. mája udelil vdp. biskup Galis.

Sú už veľkí a my musíme veriť že si v plnej miere uvedomili dôležitosť tohto daru - daru „Ducha Svätého“ a že ho budú vo svojom ďalšom živote zúročovať.
Pozvánka

Deň rodiny
V nedeľu 17. mája 2013 sa konal v meste Púchov a v areáli CZŠ Deň rodiny, ktorý sa niesol v duchu: „Rodina je stavba, prilož aj ty svoj diel!“ Hlavnou myšlienkou Dňa rodiny je upevniť puto medzi členmi rodiny, medzi manželmi a súrodencami. Hlavný organizátorom podujatia bolo už po štvrtýkrát Občianske združenie S láskou k človeku, v spolupráci s Farským úradom v Púchove, CVČ Včielka a CZŠ sv. Margity.
Program začal už v sobotu večer v kostole slávnostnou svätou omšou pre rodiny a večerom milosrdenstva, ktorý animovali členovia komunity Emanuel z celého Slovenska. Podujatie pokračovalo v nedeľu popoludní zábavnou časťou. V areáli cirkevnej školy nasledovali rôzne hry, napr. beh na chodúľoch, skákanie vo vreci, lyže, lukostreľba, navigácia v bludisku, vodné pištole, florbal, cvičenie pozornosti, jazda na koni, prehliadka domácich zvierat, futbalový zápas rodín a iné aktivity. Nikto nelenil, rodičia sa spolu s deťmi pustili do prekonávania prekážok. Všetky súťaže zvládali tak, ako najlepšie vedeli. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto krásnej akcie.
Pozvánka na Metodický deň pre učiteľov 1. stupňa ZŠ
POZVÁNKA
na Metodický deň pre učiteľov 1. stupňa ZŠ cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy

Termín: 27.05. 2013
Miesto: Cirkevná základná škola sv. Margity v Púchove, Nám. slobody 562/1, Púchov
Čas: 08.00 – 13.00
Téma: Rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov 1. stupňa ZŠ
Program:
8.00 – 8.45 Sv. omša v Rímsko-katolíckom farskom kostole Všetkých svätých v Púchove
8.45 – 9.00 Prezentácia a občerstvenie
9.00 – 10.30 Prednášky a diskusia na tému: Pracovné listy k čitateľskej gramotnosti -
Mgr. Janka Hrenáková, Mgr. Erika Špačková, Mgr. Emília Kováčová - CZŠ sv. Margity Púchov
10.30 – 13.00 Prednášky a diskusia na tému: Rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov 1. stupňa ZŠ - Mgr. Timotea Vráblová, CSc., Ústav slovenskej literatúry SAV Bratislava,
Gunilla Ekmanová zo Švédska, odborníčka v oblasti knižnej tvorby pre deti z hľadiska psychológie dieťaťa
Metodický deň pre učiteľov 1. stupňa cirkevných základných škôl Žilinskej diecézy
Dňa 27. mája sa na CZŠ sv. Margity uskutočnil Metodický deň pre učiteľov 1. stupňa cirkevných škôl Žilinskej .jpg)
diecézy so zameraním na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Toto stretnutie podporila svojou prítomnosťou aj pani riaditeľka Diecézneho školského úradu – Ing. Mgr. Miriam Janegová. Metodický deň začal svätou omšou v kostole a pripraveným programom v škole.
Po otvorení pani riaditeľkou PaedLic. Ing. Ľubicou Mišíkovou PhD pokračoval program prezentáciou pracovných listov (PL) a testov k čitateľskej gramotnosti, kde naše pani učiteľky 1. stupňa prezentovali ich tvorbu a prácu s nimi. Svoje nápady pani učiteľky vysvetlili a prezentovali na konkrétnych ukážkach. Tie boli pripravené aj na chodbe školy a hostia si ich mohli pozrieť aj zobrať ako inšpiráciu so sebou.
Hlavnú časť stretnutia tvorilo vystúpenie dvoch hlavných hostí:
Mgr. Timotea Vráblová – CSc, z ústavu slovenskej literatúry SAV v Bratislave a Gunilla Ekmanová zo Švédska – odborníčka v oblasti knižnej tvorby pre deti z hľadiska psychológie dieťaťa – rozobratím psychologickej teórie „priľnutia“. Pani Vráblová ponúkla aj ukážky práce s textami, čo bolo zaiste prínosom. Diskusia k téme prebiehala ešte aj pri slávnostnou obede v jedálni CZŠ.
Veríme, že naše metodické stretnutie splnilo očakávania zúčastnených a okrem príjemnej atmosféry, ktorá tu po celý čas panovala si odniesli aj veľa poznatkov, ktoré zaiste napomôžu k naplneniu témy dnešného Metodického dňa.
Zber papiera 2012/2013
Na našej škole prebehol v dňoch 13.-15.5.2013 zber papiera. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorý sa do tejto pravidelnej akcie zapojili!
Umiestnenie žiakov a tried
P.č.
Meno
Trieda
Kg
P.č.
Trieda
Kg
1.
Šimon Šalamún
1.A
300,5
1.
1.A
896,2
2.
Tomáš Čvirik
4.A
220
2.
4.A
481,7
3.
Daniel Gašpárek
6.A
215
3.
5.A
379,6
4.
Marianna Rosinová
1.A
210
4.
6.A
254
5.
Jozef Dekan
5.A
207
5.
2.A
228
6.
Terézia Rosinová
2.A
157,5
6.
3.A
201,7
7.
Benjamín Kuťka
5.A
115
7.
9.A
88
8.
Lukáš Benko
1.A
85
8.
7.A
66
9.
Samuel Kanderka
3.A
81
9.
8.A
57
10.
Nina Kutejová
4.A
60,4
Spolu
2651,9
+škola
69
Celkom za školu
2721,9
Opäť v Žiline
Dňa 7. mája 2013 sa žiaci 7. ročníka opäť vybrali do Žiliny. Tentokrát prijali pozvanie predstaviteľov Bielsko- Źywieckej diecézy, ktorá susedí so Žilinskou diecézou a do ktorej sa naši žiaci za odmenu v súťaži o sv. Cyrilovi a Metodovi vyberú. Žiakom sa venovali mládežníci z tejto diecézy, podrobne im ju predstavili i so všetkými významnými pamiatkami. Potom nasledovali aktivity pre žiakov, na ktorých sa dobre zabavili a odniesli si i vizitku svojho životného symbolu, ktorý mali nakresliť. Bolo to krásne a zmysluplné prežitie tohoto dopoludnia. Všetci sa už tešia na skutočnú návštevu tejto diecézy v júni. Ďakujeme!
Futbalový úspech
Úspešní futbalistiNa našej škole máme aj úspešných športovcov. Chlapcom šiesteho a siedmeho ročníka sa podarila prebojovať do druhého kola futbalu a obsadili druhé mieste v púchovskom okrese. Odmenení boli nielen touto krásnou trofejou, ale aj pocitom, že vytrvalé trénovanie sa naozaj vyplatí. Gratulujeme!
Uctenie pozostatkov sv. Dona Bosca v Žiline
Pri príležitosti príchodu ostatkov sv. Dona Bosca na Slovensko, sa aj žiaci našej školy dňa 22.4.2013 vybrali do Žiliny, ku saleziánom, uctiť si ich . Pri našej návšteve sa všetci najskôr zúčastnili svätej omše, potom mali pre našich žiakov saleziáni a žiaci SOŠ sv. Jozefa Robotníka pripravený program s rôznymi súťažami a zaujímavými informáciami o tomto svätcovi. Na záver nasledovalo uctenie pozostatkov, ktoré sú uložené vo veľkej sklenenej schránke. Sú na nej aj dva nápisy: „Da mihi animas, caetera tolle“ – teda „Daj mi duše, ostatné si vezmi“, heslo, ktoré dona Bosca sprevádzalo v celej jeho činnosti, a tiež roky „1815 – 2015“, ktoré pripomínajú, že putovaním relivií sa
pripravujeme na dvojsté výročie narodenia tohto svätca.
Po tomto krásnom zážitku sa pokračovalo ďalej. Navštívili sme Gymnázium sv. Františka, jeho kaplnku, o ktorej nám porozprávala naša pani riaditeľka, ktorá bola spoluzakladateľka a súčasne aj riaditeľka tohto gymnázia. Pokračovali sme ďalej na malú exkurziu do vesmíru a nakoniec sme v maličkej hvezdárni v Žiine zakončili deň pozorovaním slnečných škvŕn. Tento deň bol pre všetkých naozaj krásnym, nielen duchovným, zážitkom. Ďakujeme!
Biblia očami detí
Biblia očami detí a mládeže je súťaž, do ktorej prispeli svojimi výtvarnými prácami aj naše žiačky a boli za to odmenené. Na výstave a oceňovaní výtvarných prác sa 11. apríla s p. uč. Máriou Kotlasovou zúčastnili Stelka Surovčíková z III. A a Andrea Turzová zo IV. A. Dievčatám za tento úspech gratulujeme a prajeme veľa trpezlivosti a nápadov pri tvorbe ďaľších výtvarných diel.
Slávik Slovenska
Slávik Slovenska je súťaž, do ktorej sa taktiež pravidelne zapájame. Tento rok sa víťami školského kola stali:I. kategória: Mária Špačková z II. A s piesňou V záhradôčke pod okienkom
II. kategória: Michal Zedník zo IV. A s piesňou Keď sa hory zelenali
III. kategória: Sophie Lezzani zo VII. A s piesňou Vychodí, vychodí
Výhercom blahoželáme a držíme im palce na Okresnom kole, do ktorého postúpili!
Vyhodnotenie súťaže Spoznaj patrónov našej diecézy sv. Cyrila a Metoda
Chceme sa s vami opäť podeliť o naše úspechy. Ako iste viete, žiaci VII. ročníka sa pod vedením p. uč. Daniely Cigánikovej zúčastnili súťaže Spoznaj patrónov našej diecézy sv. Cyrila a Metoda, ktorá mala tri súťažné úlohy. Dňa 16.4. boli žiaci na vyhodnotení poslednej zvládnutej úlohy, ktorá mala za cieľ zorganizovať púť z Nitry do Velehradu, o čom ste sa už určite z našich noviniek dozvedeli. Po celkovom hodnotení obsadili žiaci VII. A krásne 3. miesto a za odmenu pôjdu v júni na dvojdňovú exkurziu do poľského mesta Bielsko Biala, na čo sa už samozrejme všetci tešia.Ďakujeme všetkým, ktorí venovali našim súťažiacim svoje modlitby a držali im palce!
Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína
Dňa 11.4.2013 sa naše úspešné recitátorky z I. stupňa zúčastnili Okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín a my sa spolu s nimi tešíme z ich krásnych umiestnení. Rebecca Martináková z III. A obsadila so svojím príspevkom z poézie 3. miesto a Mária Špačková z II. A sa s prózou umiestnila na krásnom 1. miesto. Dňa 15.4.2013 sa uskutočnilo Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína pre žiakov II. stupňa. Šimon Stanko z V. A obsadil so svojím príspevkom z prózy 2. miesto.
Všetkým recitátorom srdečne gratulujeme!
Pytagoriáda
Dňa 19. a 20.3.2013 sa naši žiaci zúčastnili Okresného kola Pytagoriády a uspeli.

1. miesto obsadil Adrián Putala z III. A, 2. miesto obsadil Filip Chromek zo IV. A. Medzi úspešnými riešiteľmi bola aj Tamarka Putalová zo VI. A. Všetkým účastníkom i umiestneným srdečne blahoželáme!
Biblická olympiáda

Dňa 19. marca nás naši žiaci opäť úspešne reprezentovali, tentokrát v Dekanátnom kole biblickej olympiády, kde obsadili krásne 2. miesto. Skupinu úspešných súťažiacich tvorili žiaci VII. A - Ráchel Kuťková, Matúš Moško, Daniel Krajči a Lukáš Žemla. Prajeme veľa ďaľších úspechov aj budúci školský rok.
Úspechy v súťažiach
Európa v škole
Naši žiaci boli opäť úspešnými v súťažiach. V literárnej časti súťaže Európa v škole sa
na 2. mieste umiestnila Sophie Lezzani zo VII. A. Gratulujeme!Olympiáda z ruského jazyka
Sophie sa zároveň zúčastnila aj olympiády z ruského jazyka. Na našej škole sa síce ruštinaneučí, ale Sophie sa jej venuje na krúžku pod vedením pani učiteľky Chromekovej. Hoci saSophi neumiestnila na prvých troch miestach, bola vyrovnaným súperom ostatným súťažiacim, ktorí sa ruštinu učia.Želáme veľa ďalších úspechov a nápadov nielen na písanie, ale i v učení sa cudzích jazykov!
Fyzikálna olympiádaMedzi úspešných žiakov patrí aj Andrej Ďurech z VIII. A. Andrej obsadil 1. miesto v Okresnom kole Fyzikálnej olympiády a bol zároveň jediným úspešným riešiteľom.
Želáme veľa ďalších úspechov!
Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

Šaliansky Maťko
Dňa 21.2.2013 sa žiaci našej školy zúčastnili tak ako každý rok, i tento rok okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko s vynikajúcimi výsledkami:
Mária Špačková z II. A obsadila 2. miesto a Šimon Stanko z V. A obsadil taktiež krásne 2. miesto.
Žiakom gratulujeme a želáme veľa podobných úspechov!
Archív noviniek
- Jún 2026
- Máj 2026
- Apríl 2026
- Marec 2026
- Február 2026
- Január 2026
- December 2025
- November 2025
- Október 2025
- September 2025
- August 2025
- Júl 2025
- Jún 2025
- Máj 2025
- Apríl 2025
- Marec 2025
- Február 2025
- Január 2025
- December 2024
- November 2024
- Október 2024
- September 2024
- August 2024
- Júl 2024
- Jún 2024
- Máj 2024
- Apríl 2024
- Marec 2024
- Február 2024
- Január 2024
- December 2023
- November 2023
- Október 2023
- September 2023
- August 2023
- Júl 2023
- Jún 2023
- Máj 2023
- Apríl 2023
- Marec 2023
- Všetky

