Naša materská škola sa s radosťou zapojila do celoslovenského projektu:
Celé Slovensko číta deťom,
ktorý podporuje rozvoj čitateľskej gramotnosti a lásku ku knihám už od útleho veku. Tento rok bola témou dramatizácia čítaných príbehov – deti tak nielen počúvali, ale aj aktívne prežívali a hrali známe rozprávky a príbehy. Každý deň sme si s deťmi v popoludňajších hodinách čítali a zároveň zahrali obľúbené rozprávky:
- Pondelok: Kto má zuby? – príbeh o zubnej kefke a hygiene
- Utorok: Domček, domček, kto v tebe býva – deti sa zmenili na zvieratká
- Streda: Škaredé káčatko – krásny príbeh o prijatí
- Štvrtok: Ako dedko ťahal repku – spoločná dramatizácia známej rozprávky
- Piatok: Červená čiapočka – veršovaná verzia a voľné prerozprávanie príbehu
Deti si tento týždeň veľmi užili, vžili sa do postáv, rozvíjali komunikáciu, spoluprácu a tvorivosť. V podobných aktivitách budeme pokračovať aj naďalej, pretože čítanie deťom má zmysel.