• Výsledky školského kola biblickej olympiády

• V utorok 24. januára sa uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády. Prihlásilo sa 12 žiakov z deviateho, ôsmeho a siedmeho ročníka. Do okresného (dekanátneho) kola postúpili prví traja: Katka Rudincová (9.A), Hugo Mária Bersihand (8.A) a Timotej Šerý (9.A). Pekný výsledok dosiahli aj ďalší žiaci: na štvrtom mieste Dávid Šesták (9.A), na piatom mieste Karin Svoradová (9.A) a na šiestom mieste Tomáš Moško (9.A). Za snahu a účasť ďakujeme aj Evke Rendekovej, Jurajovi Štefinovi, Barborke Rosinovej, Dávidovi Bušíkovi, Matúšovi Belásovi a Martinovi Šikutovi.

Všetkým prajeme, aby aj naďalej mali túžbu čítať Božie slovo a čerpať z neho posilu do svojho života.

• Anjelíčkovia v počítačovej učebni ZŠ

• Utorok 24. 01, 2023 bol deň, kedy naši predškoláci opäť navštívili základnú školu. Tentoraz v rámci vzdelávacieho programu pre MŠ - v oblasti Matematika a práca s informáciami, mali deti možnosť zoznámiť sa s učebnými priestormi informatickej učebne. Na tento deň sa všetci veľmi tešili a s nadšením sa usadili ku počítačom. Ich úlohou bolo s pomocou pani učiteliek oboznámiť sa s počítačom. Pomocou dostupného grafického programu si deti vyskúšali vypĺňať uzavreté plochy obrázkov s použitím farieb a kresliť rôzne čiary spájaním bodov do útvarov. Po ukončení aktivity si rodičia vyzdvihli deti priamo v učebni.

• Lyžiarsky kurz ôsmakov a deviatakov v Tatranskej Lomnici

• Jednou z najkrajších spomienok žiakov ZŠ je bezpochyby lyžiarsky kurz.

A nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku. Absolvovali ho žiaci 8. a 9. ročníka.

V pondelok ráno 9.1.2023 nás autobus zaviezol do Tatranskej Lomnice.

Ubytovali sme sa v Penzióne Zora, ktorý sa nachádza niekoľko metrov od lanovky. A ako býva zvykom, hneď sme išli lyžovať. Samozrejme, žiaci boli rozdelení do 3 družstiev podľa lyžiarskych schopností a zručností.

Učitelia PaedDr. Ján Hatala, Mgr. Miroslava Gabčová, Ing. Juraj Oriešek,

Dr. Mária Chlebanová i lekár MUDr. Pavol Kažík sa denne tešili z veľkých pokrokov detí.

Žiaci rýchlo napredovali, takže v piatok úspešne absolvovali lyžiarske preteky.

Víťaz bol každý.

No najrýchlejší čas v súčte dvoch kôl dosiahla v kategórii dievčat Tamarka Juhaniaková

a v kategórii chlapcov Dávid Šesták.

Výborní lyžiari zlyžovali zo Skalnatého plesa, avšak i ostatní zistili, ako sa dajú posúvať hranice, prekonávať prekážky, nenechať sa odradiť menšími či väčšími neúspechmi alebo pádmi, ktoré rýchlo vystriedala radosť.

Denne sme v modlitbe ďakovali Bohu za tieto chvíle.

A v utorok sme slávili svätú omšu v Kostole Panny Márie Nanebovzatej v Tatranskej Lomnici.

Večerné prechádzky, návšteva Múzea TANAPu, menšia túra na Hrebienok, návšteva Tatranského ľadového dómu, prednášky o nebezpečenstve v horách, Biely kódex, zdravotná príprava a prvá pomoc, film, ale hlavne krásne spoločenstvo.

Za toto všetko ďakujeme.

• Zo života školskej knižnice

• Naša školská knižnica po prázdninách ožila. Rozprávkový príbeh o krajine OZ sa rukami malých bábkohercov s veľkým talentom, premenil na skutočnú radosť.

• Listy od Ježiška

• Milí žiaci,

Tento rok  sa viacerí z Vás rozhodli  na  Vianoce napísať list  Ježiškovi.

Hoci mal Ježiško strašne veľa práce s nosením a rozdávaním darčekov, samozrejme na Vás nezabudol a odpísal Vám.

Listy priśli ku nám na školu a sme ich pre Vás  odložili.