• Zápis do 1.ročníka ZŠ-podrobnosti

• Základná škola s materskou školou sv. Margity v Púchove oznamuje rodičom, ktorí majú záujem, aby ich dieťa od septembra navštevovalo 1. ročník cirkevnej základnej školy, že je potrebné vyplniť do 31.3. 2022 elektronickú prihlášku, ktorá sa nachádza v hornom menu. Následne budú rodičia telefonicky kontaktovaní  na zápis s dieťaťom, ktorý sa uskutoční 7.4. 2022 a 20.4. 2022 v čase od 15.30-18.00 hod. Do 1. ročníka základnej školy môže škola prijať 20 žiakov. Kvalitné vzdelanie  a pravé hodnoty života, ku ktorým sú žiaci vedení,  dávajú deťom silné základy pre ich šťastný a úspešný život. Škola počtom žiakov nie je veľkou školou, vďaka čomu je prístup k dieťaťu veľmi osobný. Učitelia tak spolupracujú s každým žiakom na jeho rozvoji v bezpečnom, starostlivom a priateľskom prostredí.

Z diania v škole od septembra 2021 do februára 2022

• Mladý podnikavec

• Živnosti, akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, marketing - žiaci 9. ročníka mali v piatok netradičné vyučovanie "Mladý podnikavec". V rámci neho sa učili podnikať. Inovatívne vyučovanie zabezpečovalo OZ Mladý podnikavec prostredníctvom Ing. Hrnčiara.

• Karneval svätých

• Milí  rodičia a žiaci,

v pondelok 28. februára 2022 sa uskutoční na našej škole "Karneval svätých".

Kvôli pandemickým opatreniam žiaci budú vo svojich triedach.

V pondelok prídu všetci do školy na 7.50 hod. ako zvyčajne chodia do školy. Vyučovanie v ročníkoch 5.-9. končí 12.20.Žiaci sa prvú a druhú hodinu budú pripravovať na prezentáciu masiek - výroba masky príp. dotvorenie, obliekanie, maľovanie.....Potom pred spolužiakmi krátko predstavia postavu, ktorú si vybrali.Súčasťou karnevalu budú súťaže, ktoré si žiaci pripravia pre spolužiakov, kvíz o svätom, .....Hudba a tanec bude tiež v rámci triedy.

Žiaci si môžu pripraviť kútik s občerstvením, ktoré si z domu prinesú.

Na záver bude vyhodnotenie s triednym učiteľom a spoločné fotenie..

Pápežské misijné diela vyhlásili súťaž fotografií masiek svätých, do ktorej sa chceme tiež zapojiť.Tešíme sa na spoločné chvíle zábavy!

Požehnaný deň

ZŠ s MŠ sv.Margity

• Druhé miesto v okresnom kole dejepisnej olympiády

• Katka Rudincová  z 8.A triedy, ktorá reprezentovala našu školu spolu s ďalšími troma žiakmi na okresnom kole dejepisnej olympiády získala krásne druhé miesto v kategórii  D a postupuje do krajského kola. Srdečne jej blahoželáme!

V tomto školskom roku  sa olympiáda uskutočnila 9. februára 2022 online formou. Úspešnými riešiteľmi v okresnom kole v kategórii C z našej školy boli Tobias Svorad a Arnold Hausner z 9.A. Tiež im ďakujeme za účasť a blahoželáme!

Všetci, ktorí sa do tejto súťaže zapojili si upevnili učivo preberané na vyučovacích hodinách a rozšírili  svoje vedomosti  z témy : Pamiatky UNESCO na Slovensku.

• Zážitkové učenie u deviatakov

• Dnešný sviatok sv. Valentína, patróna zaľúbených oslávili deviataci dezertom „Heiße Liebe“ (horúca láska),  ktorý si sami aj pripravili. Vanilková zmrzlina zaliata horúcimi malinami a ozdobená šľahačkou  - aj keď sa to zdá jednoduché, určitú zručnosť bolo treba mať. Práca v tíme im išla skvele.

Spestrili si tak hodinu nemčiny, rozšírili si slovnú zásobu, obohatili si svoje vedomosti,   spoznali tradície našich susedov.  V prezentácii po nemecky sa dozvedeli  ako sa slávi Valentín nielen v Rakúsku, v Nemecku  ale i v iných krajinách sveta.

• Hugov darček

• Ako vianočný darček môže urobiť radosť celej triede nám ukázal Hugo. On si želal pod stromček „hotdogovač“. A naozaj ho aj dostal. Párok v rožku milujú aj všetci  naši siedmaci. Keďže ich organizačné schopnosti sú vynikajúce, v pondelok vymysleli a v utorok zrealizovali. Barborka priniesla kečup, Janko horčicu, Martin párky a Damian rožky. Hugo prišiel aj so svojou mamičkou, ktorá všetkým starostlivo vysvetlila a ukázala ako to celé funguje ...za čo jej zo srdca ♥ ďakujeme! Bol to super relax  uprostred polročných písomiek a skúšania. Milá bola aj komunikácia pri spoločnom stole 7.A!