• Pozor zmena – vydávanie obedov do obedára

• Oznamujeme rodičom, že nastala zmena v čase vydávania obedov do obedára.  V prvý deň choroby, ak dieťa nebolo odhlásené, si obed z hygienických a prevádzkových  dôvodov môžete prevziať v čase  od 11.45 hod - 12.15 hod..

• Martin Janíček – druhý v krajskom kole Hviezdoslavovho Kubína

• Dňa 9. septembra 2021 sa v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Novom Meste nad Váhom uskutočnilo krajské kolo 67. ročníka Hviezdoslavovho Kubína – Podjavorinskej Bzince. Deti už tradične súťažili v troch kategóriách poézie a prózy. Našu školu úspešne reprezentoval Martin Janíček z 9.A, ktorý súťažil v 3. kategórii - poézia. Jeho prednes  básne Z vody od Miroslava Válka porotu oslovil natoľko, že mu udelila 2.miesto. Porotcovia ocenili jeho charizmu, schopnosť zaujať diváka, fakt, že vie pracovať s textom a rozkrývať metafory. Na záver z úst jednej porotkyne odzneli slová: „Si veľký talent a ja dúfam, že budeme o tebe ešte počuť.“ K tomuto oceneniu sa môžeme len pridať a Martinovi zaželať ešte veľa úspechov nielen v umeleckom prednese.

• Účelové cvičenie žiakov 6. a 7. ročníka.

• Po cyklotrase kráčali v piatok 10.9. naši siedmaci a v odstupe za nimi šiestaci. Stretli sa na ihrisku v Nimnici, kde v 4 samostatných skupinkách riešili úlohy, ktoré mali pre nich pripravené pani učiteľky. Riešenie mimoriadnych situácií, zdravotnícka príprava, dopravná výchova , ale i pohyb v prírode boli súčasťou účelového cvičenia. Po nazbieraní dreva v lese sa posilnili tým, čo si pri ohni opiekli. Všetkých sprevádzala radosť a dobrá nálada. mch

• Športom do škôl

• Druháci a tretiaci začali školský rok naozaj športovo. V dňoch 8.9. - 10.9. 2021 sa uskutočnil projekt Športom do škôl a využitie aktívneho voľného času. Určený bol pre žiakov 2. a 3. ročníkov základných škôl mesta Púchov. Zorganizovalo ho OZ ŠK Odema v areáli SportAqua Púchov. Deti boli na rôznych stanovištiach pod vedením odborných trénerov, kde si mohli vyskúšať stolný tenis, tenis a rozličné pohybové aktivity. Na záver boli ocenené diplomom, medailou, sladkou maškrtou, no hlavne slovami pochvaly za preukázané športové výkony. Za športovú akciu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie, ktoré pre deti opäť zorganizujete.

• Otvorenie nového školského roka

• „Všetko robiť s Bohom. Štúdium i naše aktivity má sprevádzať modlitba“ Touto myšlienkou  povzbudil pán kaplán Belko deti, učiteľov i rodičov pri slávnostnej svätej omši, ktorou sme začali nový školský rok 2021/2022.

Krátky program nám pripravili žiaci Matúš Belás zo 6.A,  ktorý  zahral zaujímavú skladbu na gitare, a Klárka Muráriková zo 4.A, ktorá predniesla prózu „Dorka...“.

Pani riaditeľka vo svojom príhovore vyzdvihla vlastnosti ako vytrvalosť, trpezlivosť a ochota, ktoré by mal pestovať každý z nás. Privítala našich prváčikov, nových žiakov i nových učiteľov. Popriala všetkým zdravie, radosť a nový rok naplnený Božím požehnaním.

Žiaci sa na záver stretli so svojimi učiteľmi pred kostolom, kde dostali organizačné usmernenia.

Prváčikovia so svojimi rodičmi a pani učiteľkou Mgr. Monikou Ďurnekovou sa potom stretli  aj v škole, kde si pozreli triedu, spoznali svojich spolužiakov a dostali svoj prvý Šlabikár.  mch