• Godzone tour 2022

• Po dlhšej prestávke spôsobenej pandemickými opatreniami sa koncom októbra aj žiaci našej školy zúčastnili evanjelizačného turné Godzone Tour. Mohli tak zdieľať svoju vieru spolu s ďalšími 5300  mladými i dospelými.

V športovej hale v Žiline ich čakal  originálny hudobno-tanečný program, interaktívna divadelná show, video produkcie, tradične nechýbali piesne chvál, svedectvá, scénický tanec a divadlo.

Naši ôsmaci a deviataci tak mali možnosť vnímať, že i mladí kresťania žijú svoju vieru a oslavujú Pána spôsobom blízkym ich generácii.

Heslo tohto 14. ročníka znelo: Nevzdávaj to!

K vízii Godzone tour sa riaditeľ projektu Július Slovák vyjadril:

„Prijali  sme tému, ktorá uprostred okolností, v ktorých žijeme, uprostred tlakov doby a situácií, kedy sa zdá, že sa máme len stiahnuť a tak trochu chrániť seba, prestať snívať a zápasiť o rôzne veci. Verím, že je potrebné zvolať: Nevzdávaj to! Toto je téma, ktorá prichádza na Godzone tour 2022. Dnes je tu príležitosť znova sa povzbudiť a znova nájsť nádej. Obnoviť zápal a horlivosť o Božie kráľovstvo...

Verím, že i naši mladí boli posilnení a znovu si uvedomili, aké je dôležité  kráčať s Pánom ďalej napriek úskaliam, vytrvať na ceste viery a napriek ťažkostiam a vplyvu okolia nevzdávať to!

• Korčuliarsky výcvik

• V dňoch 17. 10. - 20. 10. 2022 sa žiaci 2. a 3. ročníka našej školy zúčastnili korčuliarskeho výcviku, ktorý organizoval MŠK Púchov na Zimnom štadióne v Púchove. Deti začali pomaly udržiavať rovnováhu na ľade pod vedením skúsených trénerov. Tí im pripravili rôzne aktivity s loptičkami, bránkami, prekážkami a hokejkami. Zabavili sa a skamarátili s ľadom. Nakoniec dostali diplom so sladkou odmenou. Chceme tiež poďakovať rodičom, ktorí ich prišli ochotne pomôcť obuť do korčulí.

Deťom sa táto škola korčuľovania veľmi páčila. Domov si priniesli veľa príjemných zážitkov a radosť z pohybu.