Často si myslíme, že obdobie, keď sa postíme, je čas, keď robíme veci pre Boha.
Je to však čas, v ktorom chce Boh urobiť niečo pre nás.
Často si myslíme, že obdobie, keď sa postíme, je čas, keď robíme veci pre Boha.
Je to však čas, v ktorom chce Boh urobiť niečo pre nás.
V stredu 17.2. 2021 začína pôstne obdobie. Popolcová streda je deň pokánia a prísneho pôstu, kedy sa neje mäso. Pôst v tento deň znamená iba raz dosýta sa najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa. Pôst v tento deň nie je možné nahradiť iným skutkom kajúcnosti. Zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili štrnásty rok života; zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia šesťdesiateho roka života. Je vhodné, aby aj tí, ktorí pre maloletosť nie sú viazaní zákonom pôstu a zdržiavania sa mäsa, boli vychovávaní k pravému zmyslu pokánia. Naša viera, vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu, nemôže byť závislá na tom, či sme sa fyzicky zúčastnili pomazania popolom. Dôležitý je obsah pôstneho obdobia a tým je pokánie, ktoré môžeme konať v skrytosti. Tam, pred Pánovou tvárou a pred sebou samými si môžeme povedať, čo chceme na znak pokánia obetovať, čo chceme v našom živote zmeniť, vylepšiť (z farských oznamov Púchovskej farnosti).
Pôstne obdobie je čas pre vieru, pre prijatie Boha do nášho života, aby sme mu umožnili „prebývať“ medzi nami (porov. Jn 14, 23). Postiť sa znamená oslobodiť náš život od všetkého, čo ho ťaží, aj od presýtenosti informáciami – či už pravdivými alebo nepravdivými – a konzumnými produktmi, a otvoriť dvere nášho srdca tomu, kto k nám prichádza úplne chudobný, no zároveň „plný milosti a pravdy“ (Jn 1,14): Božiemu Synovi, Spasiteľovi.
V Pôstnom období myslime viac na to, aby sme hovorili „slová povzbudenia, ktoré poskytnú útechu, dodajú silu, potešia, vzpružia“. Na sprostredkovanie nádeje niekedy stačí byť „láskavým človekom, ktorý odloží nabok svoje starosti a naliehavé potreby, aby venoval pozornosť, aby daroval úsmev, aby povedal slovo povzbudenia, vytvoril priestor na vypočutie uprostred toľkej ľahostajnosti“ .
V tichom sústredení a modlitbe je nám darovaná nádej ako vnútorná inšpirácia a svetlo, ktoré osvetľuje výzvy a rozhodnutia na ceste uskutočňovania nášho poslania. Preto je dôležité ísť do ústrania a modliť sa (porov. Mt 6, 6), aby sme v skrytosti stretli milujúceho Otca.
V decembri 2020 zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR „Bleskovú výzvu“ na predloženie žiadosti o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvojový projekt pre základné školy „Čítame radi“. Žiadosť obsahovala vypracovanie projektu, ktorého súčasťou bol prehľad aktivít na podporu čitateľskej gramotnosti v rokoch 2019 – 2020 a tiež plán aktivít na rok 2021.
Máme veľkú radosť, že po navýšení finančných prostriedkov na rozvojový projekt „Čítame radi 2“, bola do zoznamu úspešných žiadateľov zapísaná aj naša škola. Do školskej knižnice tak môžeme zakúpiť nové detské a mládežnícke knihy, audioknihy a odborné knihy v hodnote 800 eur.
Milí rodičia detí v materskej škole! Počas jarných prázdnin je materská škola otvorená. V pondelok 15.2. 2021 je potrebné priniesť opäť čestné vyhlásenie (pod oznamom), ktorého prílohou je kópia negatívneho testu. Môžete poslať aj do 14.2. 2021 do 18.00 hod. na mailovú adresu czs_puchov@post.sk. Ak je Vám to možné, prosíme Vás, aby ste testovanie uskutočnili tak, aby Vám platilo počas celého budúceho týždňa a nemuseli uprostred týždňa nosiť nové potvrdenie, pretože okres Púchov sa podľa Covid automatu nachádza v zóne, kde negatívny test platí 7 dní.
Milí rodičia a žiaci! Od 15.2. 2021 do 19.2. 2021 sú pre žiakov základnej školy v Trenčianskom kraji jarné prázdniny. Vyučovanie pre žiakov 1. stupňa začne od pondelka 22.2. 2021 prezenčnou formou a pre žiakov 2. stupňa dištančnou formou (online). Rodičia žiakov 1. stupňa budú musieť k nástupu detí do základnej školy od 22.2. 2021 priniesť čestné vyhlásenie, ktorého prílohou je kópia negatívneho testu. V prípade zmien Vás budeme informovať prostredníctvom správ v EduPage a webovej stránky školy.
Mšnulý týždeň, v piatok 5.2.2021, na uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády online formou. V kategórii G sa súťaže zúčastnili Martin Ficek, Matúš Belás, Eliana Šerá z 5.A V kategórii F sa na výbornom 4. mieste umiestnila Katka Rudincová zo 7.A , okrem nej v tejto kategórii súťažili aj Tomáš Mośko a Maximus Buśík, tiež zo 7.A. V kategórii E na 8.mieste umiestnil Martin Janíček z 8.A a medzi ďalších riešiteľov patria Juraj Šedivý a Adam Gerschdorf z 9.A. Pani učiteľke Mgr. Lucii Sivákovej ďakujeme za prípravu všetkých žiakov na túto súťaž a vśetkým súťažiacim srdečne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov aj v ďalších súťažiach.
ZŠ s MŠ sv.Margity
Prednedávnom sa uskutočnilo okresné kolo Matematickéj olympáidy online formou v kategórii Z5 a Z9. V kategórii Z5 našu školu reprezentovali Eliana Šerá, Ondrej Rudinec, Martin Ficek z 5.A, Ondrej a Martin sa umiestnili obidvaja na výbornom 4. mieste.
V kategórii Z9 sa na 7. mieste umiestnil Juraj Šedivý, na 9.mieste Jakub Fedor . Našu školu reprezentoval aj Adam Gerschdorf, vśetci chlapci boli z 9.A. Všetkým žakom srdečne ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov aj v ďalších súťažiach.
Zároveň ďakujeme našim učiteľom Matematiky- pani Mgr. Veroniky Pobežalovej a RNDr. Jozefovi Toporovi za prípravu .
ZŠ s MŠ sv.Margity
Vyslovujeme srdečné poďakovanie MOM Mediform v zastúpení pána Dr. Balážiho, MBA za uskutočnenie antigénového testovania u nás v škole pre zamestnancov a rodičov dňa 6.2. 2021 v čase od 8.00-12.00 hod. a realizačnému tímu pod vedením pani Rii Kuťkovej, FCP, ktorá realizovala testovanie - za jej profesionálnosť a ústretovosť a rovnako aj administratívnym pracovníkom testovania v zložení našich absolventov - Alžbetky Sulíkovej a Benjamína Kuťku. Za prípravu materiálu ďakujeme pani Mgr. Rexovej a Okresnému úradu v zastúpení pána prednostu Mgr. Herdela a krízovému manažérovi Mgr. Daniškovi za testy. Zo strany školy poďakovanie patrí za prípravu pani riaditeľke, pánovi školníkovi, pani Mikulčíkovej a pani Paganíkovej a v neposlednom rade tým, ktorí sa testovania zúčastnili - rodičom a zamestnancom, ktorí tak prispeli k tomu, aby nástup žiakov a detí od 8.2. 2021, bol do školy bezpečný. Testovanie prebehlo hladko.
Milí rodičia 1.-4- ročníka! K nástupu detí od 8.2. je potrebné, aby deti mali v škole 2 rúška (z toho jedno rezervné v taške alebo školskej skrinke v igelitovom vrecku) a aby rúško poctivo nosili. Určite nechceme, aby sa niekto nakazil a museli by sme zatvárať školu. Preto Vás prosíme, aby ste ich žiakom nezabudli pribaliť. Tiež prosíme, aby ste so sebou 8.2. priniesli nové čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré je pod týmto oznamom a prílohou tohto vyhlásenia musí byť aj negatívny antigénový test jedného z rodičov (nie starší ako 7 dní) alebo potvrdenie o prekonaní COVID, nie staršie ako 3 mesiace (rozhodnutie MŠ VV a Š SR). V sobotu 6.2. 2021 testujeme od 8.00 hod.-12.00 hod. aj u nás v škole rodičov a zamestnancov, podľa rozpisu ročníkov na webovej stránke školy. Na testovanie je potrebné si priniesť občiansky preukaz.
ŠKD bude fungovať od 6.00 hod. do 15.45 hod. Žiaci, ktorí nechodia ráno do klubu, môžu prísť do školy už o 7.15 hod.
Rodič má právo nedať žiaka od 8.2. do školy, žiak bude dlhodobo ospravedlnený, ale v tom prípade už neprebieha výučba online, ale musí sledovať v EduPage, čo je na domácu úlohu. Rovnako v tom prípade nemôže rodič poberať ani pandemickú OČR. Verím, že spoločnými silami a vzájomnou zodpovednosťou a ohľaduplnosťou všetko zvládneme k spoločnej spokojnosti.
Harmonogram antigénového testovania rodičov a zamestnancov školy dňa 6.2. 2021
8,00 hod.– 8,30 hod. zamestnanci
8,30 hod. - 9,30 hod. rodičia detí MŠ
9,30 hod. – 11.00 hod. rodičia žiakov 1. a 2. ročníka
11.00 hod. – 12.00 hod. rodičia žiakov 3. a 4. ročníka
Milí rodičia, učitelia a žiaci!
Podľa usmernenia MŠ V V a Š SR od 8.2. 2021 (pondelok) pokračuje výučba žiakov 1.-4. ročníka prezenčnou formou. Rovnako je otvorená aj materská škola. Podmienkou návratu žiakov a detí je negatívny test jedného zo zákonných zástupcov žiaka ZŠ alebo jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa MŠ a čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti žiaka a dieťaťa, ktoré sa nachádza dolu pod oznamom, ktorého prílohou má byť kópia negatívneho testu. Rovnako platí aj potvrdenie o prekonaní COVID 19. V našej škole budú mať rodičia a zamestnanci možnosť dať sa otestovať v sobotu dňa 6.2. 2021 v čase od 8,00-12,00 hod. Test je platný 7 dní. Pre lepšiu organizáciu je nasledovný rozpis:
8,00 hod.– 8,30 hod. zamestnanci
8,30hod. -9,30 hod. rodičia detí MŠ
9,30 hod. – 11.00 hod. rodičia žiakov 1- a 2. ročníka
11.00 hod. – 12.00 hod. rodičia žiakov 3. a 4. ročníka.
Žiaci 5.- 9. ročníka pokračujú od 8.2. 2021 v online výučbe.
Ako každý rok, tak aj tento si pripomíname 6. február ako deň bez mobilného telefónu. Je to deň, keď máme príležitosť zamyslieť sa nad tým, ako nám telefóny zasahujú do životov, prípadne ako nám ich uľahčujú. Telefón už dávno nie je len na telefonovanie. Smartfóny výrazne zasiahli do každodenného života ľudí a do značnej miery ovplyvňujú aj ich správanie.
Začiatok mobilnej komunikácie na Slovensku sa viaže na rok 1991. Práve vtedy bol v našej krajine uskutočnený prvý hovor a následne začala komerčná prevádzka.
Pevnú linku v minulosti nemal každý. Na jej zriadenie sa čakalo dosť dlho a navyše to bolo finančne náročné. Teraz je to už pomaly nemysliteľné.
Aktuálna situácia
Dnes si už život bez smartfónu poriadne ani nevieme predstaviť. Okrem telefonovania nám nahrádzajú fotoaparáty, hudobné prehrávače, kalendáre a mnoho ďalších dôležitých zariadení, ktoré by sme inak nosili pri sebe. Mať všetko podstatné v jednom malom zariadení je určite obrovskou výhodou.
Môžeme povedať, že nám veľmi pomáhajú v dnešnom mnohokrát uponáhľanom čase, na druhej strane nás ochudobňujú o spoločné zážitky, máme tzv. „virtuálnych kamarátov“ cez sociálne siete , prestávame komunikovať s ľuďmi okolo, strácame prehľad o reálnom svete pohltený do svojich hier atď.
V minulosti by sme pravdepodobne deň bez mobilu zvládli úplne bez problémov.
Preto by sme sa radi propojili k celosvetovej výzve a pýtame sa ŤA
Zvládol by ste takýto deň aj teraz, teda pozajtra ?
Ak si majiteľom mobilného telefónu a pozajtra sa úplne bez neho zaobídeš , máš možnosť dostať sladkú odmenu po príchode do školy.
Podmienkou je :
Tak čo, kamarát, kamarátka, dáš to ???
ZŠ s MŠ sv.Margity
MŠ sv. Margity bude otvorená od 2.2. 2021 pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti rodičov, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu.
Nová výzdoba v triede Anjeličkov
V piatok 29.1. 2021 budú doručené polročné výpisy hodnotenia žiakov. Polročné výpisy posielame elektronicky prostredníctvom rodičovského konta EduPage. Rodič si výpis stiahne a jeho prijatie podpíše podobne, ako to funguje pri podpisovaní známok. Žiaci si môžu výpis tiež stiahnuť, nemôžu ho však podpísať. Škola má vždy aktuálny prehľad o tom, ktorí rodičia už výpis videli aj to, ktorí ho už podpísali a kedy.
Na hornej lište webovej stránky sú uvedené údaje na darovanie 2% (1%) daní. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v škole.
Na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR bude od 1.2. naďalej pokračovať pre 1. a 2. stupeň online výučba. Materská škola bude otvorená od 2.2. 2021 pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre alebo ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu.
Vážení rodičia, milí žiaci,
Aj tento školský rok sa niektorí naši žiaci I.stupňa zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže pre bystré deti--Všetkovedko, kde mnohí z nich patrili k najlepším riešitelom svojich kategórii.
Výsledky súťaže Všetkovedko 2020/21
2.A max. počet bodov 168, súťažilo 7054 detí
Z našich najlepší
1.miesto- Láncoš Ján 154 bodov
2. miesto- Mišúnová Viktória 146 bodov
3. miesto- Vozárová Kristína 144 bodov
3.A max. počet bodov 210, súťažilo 5852 detí
Z našich najlepší
1. miesto- Macková Alžbeta 186 bodov
2. miesto- Rebrová Sára 163 bodov
3. miesto- Rudincová Mária 135 bodov
Ďalšie poradie: Krump Michal 125 bodov
Šalamúnová Sára 113 bodov
Dutková Mária Dorota 112 bodov
Tulkisová Paulína 77 bodov
4.A max. počet bodov 210, súťažilo 5416 detí
Z našich najlepší
1. miesto- Kysucký Tomáš 148 bodov
2. miesto- Štefina Ján 125 bodov
3. miesto- Kuťka Gabriel 95 bodov
Všetkým " Všetkovedkom " ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme im veľa dôvtipu a rozumu aj v ďalších ročníkoch a iných súťažiach.
ZŠ s MŠ sv.Margity
Svätý otec František vyhlásil osobitný Rok svätého Jozefa 8. decembra 2020, 150 rokov od vyhlásenia sv. Jozefa za patróna celej Cirkvi pápežom Piom IX. v r. 1870.
Pri príležitosti Roka Sv. Jozefa, pápež František prostredníctvom dekrétu Apoštolskej penitenciárie udelil možnosť získania úplných odpustkov za rozličných príležitostí.
„Všetci veriaci tak budú mať možnosť usilovať sa prostredníctvom modlitieb a dobrých skutkov, aby za pomoci svätého Jozefa, hlavy nebeskej rodiny z Nazareta, nadobudli útechu a úľavu od ťažkých ľudských a sociálnych súžení, ktorý dnes postihujú súčasný svet.“
Úplné odpustky sa udeľujú za bežných podmienok ( sviatostná spoveď, eucharistické prijímanie a modlitba na úmysel svätého otca a strániť sa – nesúhlasiť s nijakým hriechom.
Odpustky sa udelia napr. tým, ktorí budú aspoň 30 min. meditovať o modlitbe Otčenáš alebo sa zúčastnia aspoň jeden deň duchovnej obnovy, ktorej súčasťou je meditácia o sv. Jozefovi.
Ktorý podľa príkladu sv. Jozefa vykonajú telesný alebo duchovný skutok milosrdenstva. Tiež rodinám alebo snúbencom, ktorí sa budú spolu modliť ruženec.
Podobne tým, ktorí dennodenne zveria svoju činnosť do ochrany sv. Jozefa.
Každému veriacemu, ktorý bude modlitbami prosiť o príhovor remeselníka z Nazareta, aby ten, kto hľadá prácu, mohol nájsť zamestnanie a aby práca všetkých bola dôstojná.
Úplné odpustky získajú aj tí, ktorí sa na príhovor sv. Jozefa budú modliť za Cirkev trpiacu prenasledovaním zvonku i z vnútra a za úľavu všetkých kresťanov, ktorí znášajú akúkoľvek formu prenasledovania.(Napr. litánie k sv. Jozefovi alebo modlitbu: K tebe sa utiekame sv. Jozef).
Tí, ktorí z oprávnených dôvodov nemôžu vyjsť z domu: seniori, chorí, zomierajúci...ktorí nesúhlasia so žiadnym hriechom, s úmyslom splniť, hneď ako to bude možné tri bežné podmienky a vykonajú nejaký zbožný skutok na počesť sv. Jozefa, obetujúc Bohu s dôverou bolesti a problémy svojho života.
Všetci môžu objaviť vo sv. Jozefovi – mužovi, ktorý nepozorovane prechádza okolo, mužovi bežného, nenápadného a skrytého života – orodovníka, oporu a sprievodcu v ťažkých chvíľach. Svätý Jozef nám pripomína, že všetci tí, čo sú zdanlivo skrytí alebo sú „v tieni“, môžu v dejinách spásy zohrávať nenahraditeľnú úlohu.
1. Milovaný otec
Veľkosť sv. Jozefa spočíva v tom, že bol Máriiným manželom a Ježišovým otcom.
Svoju legálnu právomoc nad svätou rodinou využil na to, aby jej úplne daroval seba samého, svoj život, svoju prácu; svoje ľudské povolanie milovať domácich tak premenil na nadľudské darovanie seba, svojho srdca a všetkých schopností na lásku v službe Mesiášovi, ktorý rástol v jeho dome.“
2. Otec nežnej lásky
Jozef videl Ježiša deň za dňom rásť „v múdrosti, veku a v obľube u Boha i u ľudí“ (Lk 2, 52). Tak ako urobil Pán s Izraelom aj on učil Ježiša chodiť, držiac ho za ruku: bol pre neho ako otec, ktorý ho berie na ramená a skláňa sa k nemu, aby ho nachoval (porov. Oz 11, 3 – 4).
3. Poslušný otec
Podobne ako Boh zjavil svoj plán spásy Márii, vyjavil svoje plány aj Jozefovi. Urobil to v snoch, ktoré sú v Biblii – rovnako ako u všetkých starých národov – považované za jeden z prostriedkov, ktorými Boh zjavuje svoju vôľu. V každej situácii svojho života dokázal Jozef povedať svoje „fiat“ tak ako Mária pri zvestovaní a Ježiš v Getsemanskej záhrade.
4. Prijímajúci otec
Jozef prijal Máriu bezpodmienečne. Dôveroval anjelovým slovám. „Šľachetnosť jeho srdca je taká veľká, že to, čo sa naučil zo zákona, podriaďuje láske. Dnes v tomto svete, kde je zjavné psychické, slovné a fyzické násilie na ženách, sa Jozef ukazuje ako vzor úctivého a citlivého muža, ktorý, hoci nemá všetky informácie, rozhodne sa ochrániť Máriino dobré meno, jej dôstojnosť a život. V jeho pochybnostiach o tom, ako najlepšie konať, mu Boh svojím svetlom pomohol prijať toto rozhodnutie.“
5. Tvorivo odvážny otec
Ak je prvým krokom každého skutočného vnútorného uzdravenia prijatie vlastnej osobnej histórie a v nej aj toho, čo sme si v našom živote nezvolili, treba dodať aj ďalšiu dôležitú vlastnosť: kreatívnu odvahu. Tá sa objavuje predovšetkým vtedy, keď nás postretnú problémy. Skutočne pred ťažkosťami sa možno zastaviť a vzdať sa, alebo sa istým spôsobom s nimi popasovať. Práve ťažkosti niekedy umožňujú, aby sa v každom z nás prebudili zdroje, o ktorých sme ani netušili, že ich máme.
6. Pracujúci otec
Ďalšia charakteristická stránka sv. Jozefa, ktorá sa vyzdvihovala, bol jeho vzťah k práci. Jozef bol tesár, ktorý poctivo pracoval, aby zaistil živobytie pre svoju rodinu.Od neho sa Ježiš učil, čo znamená jesť ovocie svojej práce a akú hodnotu, dôstojnosť a radosť to prináša. Práca znamená účasť na samotnom diele spásy; je príležitosťou na urýchlenie príchodu Božieho kráľovstva, na rozvinutie vlastných talentov a schopností, ktoré dávame do služby spoločnosti a bratského spoločenstva.
7. Tieň Otca
Poľský spisovateľ Jan Dobraczyński vo svojej knihe Tieň Otca vyrozprával životný príbeh sv. Jozefa vo forme románu. Postavu Jozefa opisuje pomocou sugestívneho obrazu tieňa: voči Ježišovi je Jozef akoby tieňom nebeského Otca na zemi. Ochraňuje ho, stráži, nikdy sa od neho neodlúči, ale stále sleduje jeho kroky. Spomeňme si, čo Mojžiš pripomínal Izraelu: „Na púšti si sám videl, ako ťa Pán, tvoj Boh, nosil ako muž, ktorý nesie svojho syna po celej ceste“ (porov. Dt 1, 31). Takto Jozef plnil svoju otcovskú úlohu celý svoj život.
Otcami sa nerodíme, otcami sa stávame. A nestávame sa nimi tým, že privedieme na svet dieťa, ale preto, že prevezmeme zodpovednosť za starostlivosť oň. Zakaždým, keď ktokoľvek prijme starostlivosť o život druhého, v istom zmysle plní voči nemu otcovskú úlohu.
Z Apoštolského listu Svätého Otca Františka - Patris corde pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia sv. Jozefa za patróna univerzálnej Cirkvi
Obráťme sa k nemu so svojou modlitbou:
Buď pozdravený ochranca Vykupiteľa
a ženích Panny Márie.
Tebe Boh zveril svojho Syna;
v teba Mária vložila svoju dôveru;
s tebou sa Kristus stal mužom.
Ó, blažený Jozef, ukáž, že si aj naším otcom
a veď nás po ceste života.
Vypros nám milosť, milosrdenstvo a odvahu
a ochráň nás pred každým zlom. Amen.
Rok sv. Jozefa
Okresné kolo anglickej olympiády sa online uskutočnilo 13. januára 2021. Našu školu reprezentovali Samuel Horváth zo 7.A a Adam Gerschdorf z 9.A. Obaja žiaci sa vo svojej kategórii umiestnili na 5.mieste. Srdečne ďakujeme za reprezentáciu školy. Ďakujeme paani učiteľke Mgr. Kataríne Huťovej a Ing. Jane Belobradovej za prípravu.
ZŠ s MŠ sv.Margity
Vážení rodičia, milí žiaci! Ako zaiste viete z médií, aj na budúci týždeň bude od pondelka 25.1. 2021 dištančné vzdelávanie - online výučba. Ako bude prebiehať testovanie žiakov na COVID 19 a výučba od 1.2. 2021 Vás budeme informovať. Vieme, že k dátumu 1.2. a 2.2. 2021 budú platné negatívne certifikáty rodičov, ktoré boli vystavené od 18.1. 2021 alebo potvrdenie od lekára o prekonaní COVID 19 (vzor je uverejnený nižšie v Novinkách). V piatok 29.1. 2021 budú doručené polročné výpisy hodnotenia žiakov. Osobne odovzdať každému žiakovi polročný výpis známok tento rok nie je možné. Na základe usmernenia ministerstva k vydávaniu výpisov hodnotenia za 1. polrok môže škola zaslať výpis elektronicky prostredníctvom rodičovského konta. Rodič si výpis stiahne a jeho prijatie podpíše podobne, ako to funguje pri podpisovaní známok. Žiaci si môžu výpis tiež stiahnuť, nemôžu ho však podpísať. Škola má vždy aktuálny prehľad o tom, ktorí rodičia už výpis videli aj to, ktorí ho už podpísali a kedy.
Milí rodičia a žiaci, s radosťou vám oznamujeme, že naša škola bola úspešná v Grantovej výzve ST Digitálna generácia 2020 vypísanej Nadačným fondom Telekom pri Nadácii Pontis a získala grant vo výške 1000€ na nákup učebných pomôcok micro:bit.
Micro:bit je malý programovateľný robot vyvinutý v roku 2016 vo Veľkej Británii televíznou spoločnosťou BBC. Je používaný na výučbu programovania v mnohých krajinách sveta. Práca s micro:bitmi je pre žiakov veľmi motivujúca a zábavná, nakoľko žiaci programujú reálny objekt a následne môžu pozorovať jeho správanie.
Sme veľmi radi, že budeme môcť na našej škole pracovať takýmto inovatívnym spôsobom. Učebné pomôcky už prišli, preto hneď, ako sa vrátime k prezenčnej výučbe, začneme s micro:bitmi pracovať v 9. ročníku a následne v nižších ročníkoch. Verím, že práca s micro:bitmi bude pre našich žiakov zaujímavá.
Vážení rodičia, milí žiaci,
Žijeme v dobe, keď nás obklopuje nebezpečný vírus COVID-19 . Aj napriek snahe, aj napriek používaniu dezinfekcii a dodržiavaní ďalších opatrení sa môže stať, že človek sa nechtiac nakazí, musí zostať v karanténe a liečiť sa.
O ukončení karantény rozhodne RÚVZ v spolupráci s lekárom, ktorý vystavuje potvrdenie o prekonaní tejto choroby. Doteraz každý lekár vydával svoje potvrdenia v rôznych formách a na rôznych tlačivách.
Aby sa systém zjednotil, koncom minulého mesiaca RÚVZ SR vydal vzor potvrdenia, ktorý je jednotný pre všetkých.
Preto Vás chceme poprosiť, ak by ste náhodou v blízkej dobe prekonali toto ochorenie, používajte ako potvrdenie pre potreby našej školy toto tlačivo v prílohe, ktoré Vám potvrdí Váš ošetrujúci lekár.
V prípade nadchádzajúceho testovania a návratu do škôl, u tých, čo prekonali COVID-19, bude potrebné preukázať sa potvrdením o prekonaní ochorenia.
Pokiaľ máte od lekára už nejaké iné potvrdenie , platí aj to, len odteraz by sme chceli používať jednotný formulár.
Ďakujeme za porozumenie
ZŠ s MŠ sv. Margity
Powered by aSc EduPage