• Matematická olympiáda

• Gratulujeme úspešným riešiteľom Matematickej olympiády: Adriánovi Putalovi a Janke Gabčovej z 9.A. a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Všetkovedko

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci I. stupňa zúčastnili celoslovenskej súťaže Všetkovedko . Najlepšie sa umiestnil Jakub Kubirita z 2. A / 24. miesto, predbehol vo svojej kategórii najväčšie percento súťažiacich /. Veľmi dobre sa umiestnili aj Matej Jurašík / 4. A / a Tomáš Lang / 4.A /. Ďakujeme všetkým žiakom za účasť vo Všetkovedkovi  a držíme palce v ďalších súťažiach.

• Šaliansky Maťko

• Srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy v okresnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko Elianke Šerej z 3.A, ktorá obsadila 2. miesto a Martinovi Janíčkovi zo 6.A, ktorý obsadil 2. miesto. Gratulujeme!

• Vynikajúce výsledky našich piatakov v národnom testovaní T5

V národnom testovaní žiaci našej školy dosiahli vynikajúce výsledky:

MAT priemerná úspešnosť školy 73, 6%, čo je viac oproti celoslovenskému priemieru o 14,3%.

SJL priemerná úspešnosť školy 75,5 %, čo je viac oproti celoslovenskému priemeru o 17,1%.

Žiakom, a pripravujúcim učiteľom ďakujeme za vynikajúce výsledky

• Súťaž amatérskych filmárov SAFi 2019: Moja obeta

• Naša žiačka Gabriela Jamrichová žiačka 8.A triedy sa pod vedením pani učiteľky Mgr. Michálkovej zapojila do súťaže televízie LUX – SAFi 2019. Jej video na tému Moja obeta zaradili do 1. kola hlasovania, ktoré sa uskutoční v dňoch od 5. 2. 2019 do 11. 2. 2019.

Hlasovanie bude oficiálne spustené v utorok 5. 2. 2019 o 17:30 v relácii Doma je doma.  Na základe najväčšieho počtu diváckych hlasov v internetovom hlasovaní postupuje do 2. kola súťaže.

SPÔSOB HLASOVANIA nájdete na  stránke https://safi.tvlux.sk/videa , kde budú zverejnené všetky súťažné videá. Hlasujúci pridelí svoj hlas jednému súťažnému videu. Po odoslaní hlasu príde hlasujúcemu na e-mailovú adresu, ktorú uviedol, potvrdzovací e-mail. Hlas bude započítaný až po kliknutí na odkaz v potvrdzujúcom e-maile. Každý hlasujúci môže prostredníctvom 1 e-mailovej adresy odovzdať iba 1 hlas. Postupujúce videá vyhlásia až po ukončení hlasovania v relácii Doma je doma 12. 2. 2018 o 17:30.

Určite našu žiačku svojím hlasovaním všetci podporíme a budeme jej držať palce.

• Svetové dni mládeže v Paname

• V strednej Amerika, v štáte Panama, sa 22.-27. januára stretnú státisíce mladých na Svetových dňoch mládeže. Aj keď zo Slovenska letelo do tejto tropickej krajiny iba 200 mladých, môžeme ich podporiť svojimi modlitbami a sledovať na vysielani TV Lux. Bolo zvykom, že SDM sa konali v lete, no tentoraz pápež František pozval mladých v januárovom termíne, keď je v Paname príjemnejšie počasie. V programe sú pripravené katechézy a modlitby, turistika, gesto vysádzania stromov, pešia púť s Pannou Máriou a Festival mládeže. Témou stretnutia je "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova" (Lk 1,38).

• Školské kolo geografickej olympiády

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

V decembri 2018 sa na našej škola uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Zúčastnilo sa jej 22 žiakov 5.-9. ročníka. Súťažili v troch kategóriách G – piataci,   F – šiestaci, siedmaci, E- ôsmaci a deviataci. Žiaci si overili svoje vedomosti v teoretickej časti,  praktickej časti a aj v znalostiach svojho najlbližšieho okolia, kde žijú a študujú.

Úspešných riešiteľov úloh bolo 15. Z nich sa umiestnili:

V kategórii G na 1. mieste: Tomáš Moško

2. mieste: Katarína Rudincová

3. mieste: Vierka Jurašíková

V kategórii F na 1. mieste: Adam Janík

2. mieste: Viktória Loduhová a Marek Vozár

3. mieste: Martin Ondrášek

V kategórii E na  1. mieste: Terézia Rosinová

2. mieste: Michal Šikuta

3. mieste: Jakub Kováčik

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresním kole vo februári 2019!

• Okresné kolo Olympiády z anglického jazyka

• V stredu 16. 1. 2019 sa v Centre voľného času Včielka uskutočnilo okresné kolo anglickej olympiády. Našu školu reprezentovali Adam Gerschdorf (7.A), ktorý sa v kategórii 1A umiestnil na 5.mieste a Samuel Kanderka (9.A), ktorý sa v kategórii 1B umiestnil na 4.mieste. Obom žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Rodičovské stretnutia

• Ročník:

1. ročník: Rodičovské bolo v decembri

2. ročník:  16.1. 2019 (streda)

3. ročník:  15.1. 2019 (utorok)

4. ročník:  16. 1. 2019 (streda)

5. ročník:  16.1. 2019 (streda)

6.ročník:    17.1. 2019 (štvrtok)

7. ročník:  Rodičovské bolo v decembri

8. ročník   16.1. 2019 (streda)

9. ročník   15.1. 2019 (utorok)

• Vianočné koledovanie piatakov

• Deň pred vianočnými prázdninami, naši piataci pod vedením triednej učiteľky Mgr. Michálkovej Martiny, prišli koledovať do jednotlivých tried. Na záver ich vystúpenia sa  v každej triede žiakom a učiteľom prihovorila naša pani riaditeľka PaedLic., Ing. Ľubica Mišíková, PhD. a zažela im požehnané vianočné sviatky a veľa milostí v novom roku Krásne koledovanie nám spríjemnilo chvíle v škole.

• Výborné výsledky v INEKO

• V rámci hodnotenia INEKO sa naša škola umiestnila na 1. mieste v okrese Púchov, na 16. mieste v kraji a na 90. mieste v rámci celého Slovenska z 1 282 škôl.

Poradie v Púchove

Počet bodov